UWAGA!

Batory da pieniądze

31 lipca upływa termin składania wniosków o dofinansowanie międzynarodowych projektów. Oferta dotyczy organizacji pozarządowych współdziałają z partnerami z obwodu kaliningradzkiego i Niemiec. Pieniądze na ten cel ma Fundacja Batorego i Fundacja Roberta Boscha.

- Po rozszerzeniu Unii Europejskiej na wschód obwód kaliningradzki stał się rosyjską enklawą wewnątrz Unii, zagrożoną izolacją i wieloma problemami społecznym, takimi jak: ubóstwo, bezrobocie, narkomania i alkoholizm, itd. - mówi Jakub Boratyński, szef programów międzynarodowych Fundacji Batorego. - Doświadczenia polskich organizacji pozarządowych mogą być bardzo pomocne w przeciwdziałaniu tym negatywnym zjawiskom, a wspólne projekty z partnerami ze Wschodu i Zachodu mogą skutecznie przeciwdziałać izolacji, przyczyniając się do rozwijania trwałej współpracy i wzajemnego uczenia się.
     W ramach programu przyznawane będą dotacje na najlepsze projekty partnerskie przygotowywane wspólnie przez organizacje z obwodu kaliningradzkiego, Polski i Niemiec. Program kierowany jest szczególnie do tych organizacji, które posiadają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów społecznych na swoim terenie i chcą podzielić się swoją wiedzą oraz osiągnięciami z partnerami ze Wschodu. Projekty dotyczyć mogą różnych dziedzin (od zwalczania bezrobocia, przeciwdziałania uzależnieniom, pomocy grupom najsłabszym, pracy z niepełnosprawnymi, ludźmi starszymi i dziećmi, po działania proekologiczne, obronę praw człowieka, rzecznictwo interesów grup społecznych, czy kontrolę instytucji publicznych).
     Wnioski można składać do 31 lipca. Więcej informacji nt. projektu, a także oferty organizacji poszukujących partnerów można znaleźć na stronie internetowej Fundacji im. Stefana Batorego: www.batory.org.pl. Każda organizacja poszukująca partnerów może umieścić tam swoją ofertę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • ha,ha,ha, Batory da pieniadze- tylko jakie i kiedy! To sa marne gorsze,a zobaczcie kto siedzi w " zarzadzie " nie dajcie sie nabrac !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wesoly(2005-07-21)
 • niech sobie Batory te pieniądze "wsadzi" i się wypcha. Z masonami- precz!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • najlepiej i najwygodniej jest krytykować i nic nie robić...a przecież dzięki pomocy z fundacji udało się zrealizować wiele wartościowych projektów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  optymistka(2005-07-27)
Reklama