UWAGA!

Bezpieczne wakacje ze strażą graniczną

 
Elbląg, Bezpieczne wakacje ze strażą graniczną
fot. nadesłana

Tradycyjnie już w okresie wakacyjnym funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Elblągu prowadzą spotkania z dziećmi w miejscach ich wypoczynku, promując bezpieczne zachowanie.

Podczas rozmów poruszana jest na przykład tematyka: bezpiecznych zabaw, odpowiedniego wyboru kąpielisk i zasad właściwego i bezpiecznego korzystania z nich, ochrona przed promieniami słonecznymi, dbałość o przyrodę, właściwe zachowanie podczas burzy, kontakt z nieznajomym, kontakt z agresywnym psem.
       Dzieci przypominają sobie znane im numery alarmowe. Wszystko odbywa się w formie spotkania interaktywnego. Same opowiadają, co jest dobre i bezpieczne lub czego należy się bezwzględnie wystrzegać, aby uniknąć nieprzyjemnych, często tragicznych konsekwencji. Funkcjonariusze Straży Granicznej z zadowoleniem dostrzegają, że świadomość dzieci i młodzieży z roku na rok wzrasta. Niewątpliwie między innymi wpływ na to mają działania prewencyjne Straży Granicznej. jest to rezultat wcześniejszych spotkań o tej tematyce, które odbywają się w roku szkolnym.
       Spotkania z cyklu „Bezpieczne wakacje” prowadzone były w elbląskich szkołach (SP nr 1, SP nr 15, SP nr 11), które organizowały letnie półkolonie oraz w miejscach organizacji koloni letnich w okolicach Elbląga.
      
Dariusz Kubala, Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pamiątkowe zdjęcie III-go turnusu półkolonii w Milejewku z gośćmi ze straży granicznej i ich rewelacyjnym psem; ) dziękujemy za odwiedziny!; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wychowawczyni(2012-08-20)
Reklama