UWAGA!

Bonifikata dla niepełnosprawnych

 
Elbląg, Bonifikata dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni zapłacą, ale znacznie mniej. W miejsce kart N+ umożliwiających osobom niepełnosprawnym korzystanie ze Strefy Płatnego Parkowania wprowadzone zostały bonifikaty 95- i 80-procentowe przy zakupie abonamentu typu A – informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej.

Na podstawie Uchwały nr XXI/564/2013 Rady Miejskiej w Elblągu zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie Miasta Elbląga, ustalenia opłat za parkowanie w tej strefie i opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania, w miejsce kart N+ wprowadzone zostały bonifikaty 95- i 80-procentowe przy zakupie abonamentu typu A – czytamy w oświadczeniu ZKM. I dalej:
       Osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej, będące właścicielami pojazdów, których prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu samochodowego lub dysponujący tymi pojazdami na podstawie umowy leasingu – mają prawo do wykupu abonamentu typu A z bonifikatą 95 proc. w cenie: miesięczny - 4,00 zł, kwartalny – 10,50 zł, półroczny – 20,00 zł.
       Osoby niepełnosprawne niewymienione w pkt. 1., posiadające kartę parkingową osoby niepełnosprawnej, będące właścicielami pojazdów, których prawo własności potwierdzone jest wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu samochodowego lub dysponujący tymi pojazdami na podstawie umowy leasingu – mają prawo do wykupu abonamentu typu A z bonifikatą 80 proc. w cenie: miesięczny – 16,00 zł, kwartalny – 42,00 zł, półroczny – 80,00 zł.
       Rodzice i opiekunowie prawni dzieci niepełnosprawnych do 18 roku życia posiadających kartę parkingową oraz orzeczenie o niepełnosprawności z zapisem o konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji lub posiadający znaczny stopień niepełnosprawności – mają prawo do wykupu abonamentu typu A z bonifikatą 80 proc. w cenie: miesięczny – 16,00 zł, kwartalny – 42,00 zł, półroczny – 80,00 zł. Bonifikata przysługuje rodzicom i opiekunom prawnym będących właścicielami pojazdu lub dysponujących tymi pojazdami na podstawie umowy leasingu.
      
       Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu
      
      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dlaczego dzieci muszą płacić więcej niż dorośli niepełnosprawni?
 • A może szanowna Rada Miasta zwróci należności rodzinom osób niepełnosprawnym za zakup środków pierwszej potrzeby. Od ponad pół roku czekamy na wypłatę należnej nam sumy. Pół roku już nie rządziła poprzednia partia. Więc proszę nie mówić mi, że to ich wina. Dzięki uprzejmym sprzedawcom w odpowiednich sklepach moja zona ma jeszcze w co się ubrać. UM przez ponad pół roku powtarza jak mantrę jedno zdanie - brak środków.
 • Jest karta dla rodziń wielodzietnych zdrowych mają ulgi i jest karta dla niewidomych za którą mają zapłacić 180zł rocznie za parkowanie z osobą towarzyszącą A może niech sama spróbuje pojechać CO! Ma rentę 610zł to go stać na samochód i na zapłacenie za kartę parkingową NO NIE ! Oj ! radni Gratulacje!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ślepy(2014-02-05)
 • wstyd i hańba i tyle. .. .. no ale to Emblong jak mówią w Polsce.
 • Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje, Złodzieje,
 • w dupę niech se wsadzi Wilczysko tą bonifikatę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ryk302(2014-02-06)
 • Moim zdaniem wzorem innych miast powinno się ograniczyc ruch pojazdów prywatnych, których właściciel mieszka na terenie Elbląga. I tak ostatnie cyfry parzyste z tablicy rejestracyjnej w dni parzyste, a nie parzyste w dni nie parzyste. Przecież jest komunikacja miejska. a korki przestaną byc problemem. A co do niepełnosprawnych niech parkują w strefie parkowania za darmo bez różnicy czy koperta czy nie. Przecież sama ich choroba czy kalectwo to już problem w życiu. A kierowcy nie posiadający uprawnień proszę nie parkowac na miejscach dla niepełnosprawnych. Bo takie takie sytuacje są nagminne w Elblągu pod marketami, choc pod E Leclerc ochrona zwraca uwagę kto parkuje na kopertach, szkoda tylko że nie odholowują pojazdów.
Reklama