UWAGA!

Braterstwo to więź, którą trzeba umacniać

 
Elbląg, Braterstwo to więź, którą trzeba umacniać
fot. pwd. Cecylia Kacprzak HO

Jak co roku, tak również i w tym instruktorzy elbląskiego hufca obchodzili urodziny założyciela skautingu Roberta Baden-Powell’a i jego żony Olave, czyli Dzień Myśli Braterskiej.

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej odbył się w elbląskim Seminarium Duchownym dzięki uprzejmości Kleryckiego Kręgu Akademickiego „Gutta” im. bł. ks. phm. S.W. Frelichowskiego. Jest to najważniejszy dzień w roku dla ZHP. 22 lutego skauci z całej Polski i świata mogą nie tylko składać sobie życzenia, ale umacniać swoje braterskie więzi.
       Każdy mógł poczuć i powiedzieć innym, czym jest dla niego braterstwo. Był to również czas zadumy i przemyśleń na ten temat. Nadarzyła się także okazja do poznania pracy organizacji z innych państw Unii Europejskiej. Każdy z uczestników splótł węzęł skautowym, który przyczepił na mundur, aby uczcić przynależność do naszej lokalnej braci harcerskiej.
       Podczas uroczystości wręczona została odznaka Instruktora Złotej Lilii, którą w tym roku otrzymała dh. Paulina Miszczuk. Druhna Paulina według Komisji Stopni Instruktorskich w roku 2013 wyróżniała się swą postawą harcerską.
       Poza tym dh. Naczelniczka hm. Małgorzata Sinica wysłała Listy Gratulacyjne dla phm. Magdy Kasprowicz, pwd. Mateusza Szmurło i phm. Pauliny Kociałkowskiej.
       Poza sobotnimi obchodami Dnia Myśli elbląscy harcerze – uczniowie w piątek brali udział w zajęciach lekcyjnych przychodząc do swych szkół w mundurach. Ponadto na portalu społecznościowym wszyscy harcerze zmienili swoje zdjęcia profilowe na te z mundurami, aby pokazać, do jakiej organizacji młodzieżowej należą!
      
Dominik Bloch, członek HSI
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama