UWAGA!

Brygada gotowa do szczepień

 Elbląg, W 9 Brygadzie są już gotowi do szczepień
W 9 Brygadzie są już gotowi do szczepień (fot. Michał Skroboszewski)

176 żołnierzy z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zostało już zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Dziś w jednostce uruchomiono stacjonarny punkt szczepień. Zobacz zdjęcia.

W 9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej wszystko jest już gotowe do zaszczepienia żołnierzy. Pozostaje tylko czekać na transport szczepionek.

- Na ponad 1100 żołnierzy naszej brygady, mamy deklaracje około 84 proc. wszystkich żołnierzy Świadomość żołnierzy wciąż wzrasta i mam nadzieję, że niebawem osiągniemy wskaźnik 90 proc. żołnierzy chętnych do zaszczepienia – mówił płk Grzegorz Barabieda, dowódca brygady. - Zależy nam, żeby nie zmarnować żadnej dawki. Chcemy to zrobić szybko i sprawnie.

176 żołnierzy jest już po pierwszej dawce (głównie preparatem firmy AstraZeneca), którą przyjęli w Elblągu. Od dziś szczepienia mają przyspieszyć, bo punkt szczepień będzie zlokalizowany na terenie jednostki w Braniewie.

Cała procedura rozpoczyna się w ogromnym namiocie, gdzie żołnierze wypełniają odpowiednie formularze i czekają na swoja kolej. Same pomieszczenia, w których odbywa się zabieg są już zlokalizowane w budynku. Jednocześnie można szczepić dwie osoby, dziennie – 100.

- W moim przypadku wszystko przebiegło pomyślnie. Byłam zaszczepiona w środę, i w tym dniu miałam podwyższoną temperaturę do 39 stopni. Na drugi dzień już było wszystko w porządku – zdradza szer. Justyna Boryta.

- Ja jestem po sobotnim szczepieniu. Z wyjątkiem tego, że trochę ręka mnie boli, to żadnych objawów nie mam - dodaje st. szer. Marcin Łowiecki.

Żołnierze zaszczepili się w ramach przygotowań do wyjazdu na misję na Łotwę w ramach kolejnych zmian w Polskim Kontyngencie Wojskowym.

- Podczas dotychczasowych szczepień nie wystąpiły poważne NOP-y. Oczywiście zdarzają się incydentalne przypadki podwyższonej gorączki, kłopotów żołądkowych. Jako dowódca mam prawo i korzystam z niego, zwolnienia żołnierza z zajęć programowych, jeżeli występuje taka potrzeba – mówił płk Grzegorz Barabieda.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama