UWAGA!

Bursztynowe Pomosty

Elbląg, Postaci z legend były inspiracją dla dzieci, które wzięły udział w warsztatach.
Postaci z legend były inspiracją dla dzieci, które wzięły udział w warsztatach.

Bursztyn i legenda o Juracie – to tematy przewodnie kolejnej edycji polsko-rosyjskiego projektu edukacyjnego Pomosty – Europejskie Spotkania Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej.

– Tegoroczne Pomosty to warsztaty edukacyjne dla trzydzieściorga dzieci i młodzieży z Polski i Rosji – mówi Magdalena Czarnocka – koordynator projektu. – Wykorzystujemy różne techniki artystyczne, animację komputerową, rysunkową, multimedia...
       Uczestnicy Pomostów przygotowują współczesną wersję legendy o Juracie w formie przedstawienia interdyscyplinarnego, łączącego taniec, muzykę, teatr i multimedia. Tworzą też animację rysunkową do tejże legendy.
       – Zdecydowaliśmy, że praca oscylować będzie wokół legendy o Juracie, gdyż bursztyn, morze od wieków stanowiły inspirację dla twórców, były właśnie takim pomostem łączącym kultury krajów nadbałtyckich – wyjaśnia Magdalena Czarnocka. – Historia pięknej królowej zamieszkującej bursztynowy pałac na dnie Bałtyku to duże pole do popisu kreatywności i ekspresji dzieci i młodzieży.
       Do poprowadzenia warsztatów z animacji rysunkowej organizatorzy zaprosili specjalistów ze Studia Miniatur Filmowych w Warszawie – Wiesława Ziębę, rysownika (animował „Bolka i Lolka”, „Reksia”), grafika Szymona Adamskiego oraz Eugeniusza Gordziejuka – szefa produkcji. To oni pokazali uczestnikom, jak wygląda praca nad filmem animowanym od momentu zrodzenia się pomysłu, stworzenia projektów, poprzez animację, zdjęcia i postprodukcję.
       Spektakl z kolei przygotowywany był przez Edytę Machul, instruktora teatralnego CSE Światowid, na podstawie scenariusza przygotowanego przez Krzysztofa Grębskiego, aktora, reżysera teatralnego, radiowego i telewizyjnego oraz profesora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
       Efekty pracy będzie można podziwiać 23 czerwca w kinie Światowid podczas premiery spektaklu (dwukrotnie, o godz. 12.00 i 13.00). Wstęp wolny.
       Projekt zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      

 


      

Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama