UWAGA!

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na ferie!

 Elbląg, Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na ferie!

W tym roku Galeria EL, oprócz typowych zajęć znajdujących się w stałej ofercie, proponuje udział w nowatorskich zajęciach dźwiękowych oraz zajęciach poświęconych historii – zarówno sztuki jak i Elbląga. W obu przypadkach są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy także szkoły do rezerwacji terminów.

Laboratorium dźwięku to zajęcia uwrażliwiające na otaczające nas dźwięki . Prowadzącym jest Maciej Olewniczak, doświadczony muzyk, artysta dźwiękowy oraz założyciel działającej przy Galerii EL grupy SoundLab, eksperymentującej z dźwiękiem. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję pracować z różnego rodzaju sprzętem rejestrującym dźwięki, będą także szukać dźwięków w przedmiotach codziennego użytku oraz spróbują samodzielnie stworzyć nietypowe instrumenty. Efektem końcowym zajęć będzie wspólna realizacja nagrania dźwiękowego.
      
       Zajęcia będą odbywać się w Galerii EL od 21 stycznia do 1 lutego w godzinach od 10 do 12.
      
       W Laboratorium historii, legend i architektury dzieci zapoznają się z historią swojego miasta, a także poznają podstawowe fachowe słownictwo dotyczące architektury. Poznają najciekawsze legendy i fakty, dowiedzą się jak zmieniał się Elbląg. Swoją wiedzę utrwalać będą poprzez próbę narysowania mapy dawnego miasta, spróbują także samodzielnie narysować rzuty budynków. Zajęcia na pewno przybliżą dzieciom historię Elbląga, sprawdzą orientację w terenie, rozwiną umiejętność pracy z mapą i wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia prowadzi Joanna Guderska, historyk sztuki i zabytkoznawca, stażystka Galerii EL.
      
       Zajęcia odbywać się będą w terminach: od 21 do 25 stycznia w godz. 13-14.30 oraz od 28 stycznia do 1 lutego godz. 12.30-14.
       Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.galeria-el.pl, uzyskać telefonicznie 55 232 53 86 lub mailowo marta@galeria-el.pl
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama