UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?

2019-05-16
15:58
 
Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie?

Przed samym zakupem polisy na życie warto zorientować się w różnych aspektach ubezpieczeń oraz umowy, by dokonać odpowiedniego zakupu i nie zainwestować źle. Im więcej korzyści z polisy na życie, tym lepiej dla nas.

Na początku dobrze wyjaśnić kilka podstawowych kwestii. Pierwszą jest to, że ubezpieczenie na życie zabezpiecza przede wszystkim życie osoby, która kupuje polisę. Co to oznacza? Jeśli ubezpieczony umrze – ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w ustalonej kwocie osobom uposażonym, czyli wskazanym w umowie – małżonce, partnerowi, dzieciom lub rodzicom.
        
       Ubezpieczenie na życie – podstawowe informacje

       Polisa na życie bardzo często chroni również na wypadek całkowitej utraty zdolności do pracy. Jest to dobre zabezpieczenie dla osób, które np. wzięły kredyt hipoteczny. W sytuacji, gdy z przyczyn losowych utraci się zdolność do wykonywania pracy – wpływa to mocno na zdolność finansową. Świadczenie może zatem pomóc utrzymać dotychczasowy poziom życia, spłacić zadłużenie lub wspomóc potrzebne leczenie.
       To, co niezwykle ważne – ubezpieczenie na życie nie chroni na wypadek poważnych chorób, wypadków losowych, komunikacyjnych, pobytu w szpitalu czy śmierci bliskich. Taką ochronę możemy pozyskać poprzez zakup umów dodatkowych, które rozszerzają zakres ochrony podstawowej.
        
       Rodzaje polisy na życie
       Ubezpieczenia mogą być terminowe, bezterminowe, indywidualne, grupowe, oszczędnościowe, inwestycyjne, posagowe, rodzinne – wybór mamy naprawdę spory. Czy wiemy zatem, co powinniśmy wybrać?
       Ubezpieczenie terminowe – tutaj sama nazwa wskazuje, że jest to ubezpieczenie o określonym czasie trwania. Może to być zarówno rok, 5 lat, jak i 30 lat. Czas trwania umowy zależy od nas i w tym okresie jesteśmy objęci ochroną. Po zakończeniu umowy ubezpieczony otrzymuje zgromadzone środki.
       Ubezpieczenie bezterminowe – to polisa, której ochrona funkcjonuje dożywotnio. Nie ma zatem znaczenia czy ubezpieczony umrze mając lat 40, czy 90 – ochrona na wypadek zgonu trwa nawet po zakończonym okresie składkowym.
       Ubezpieczenie indywidualne – to klasyczna polisa na życie, którą zakupić możemy samodzielnie. Ochronę wybieramy na podstawie własnych, indywidualnych potrzeb. Sami decydujemy o czasie trwania umowy, zakresie ochrony oraz wysokości sumy ubezpieczenia.
       Ubezpieczenie grupowe – w przypadku tej polisy pośrednikiem jest pracodawca, który współpracuje z wybraną firmą ubezpieczeniową. Polisa grupowa to zazwyczaj produkt o szerokim zakresie ochrony, na który nie mamy wpływu, niskiej sumie ubezpieczenia i umowie zawartej na rok z możliwością przedłużenia.
       Ubezpieczenie oszczędnościowe – to forma gromadzenia środków na przyszłość, najczęściej w postaci ubezpieczenia terminowego.
       Ubezpieczenie inwestycyjne ­– jeśli chcemy oprócz ochrony pomnożyć nasze oszczędności, możemy zdecydować się na polisę inwestycyjną, gdzie część składki będzie przeznaczana na fundusze inwestycyjne.
       Ubezpieczenie posagowe – jest polisą dla naszych dzieci. To forma zabezpieczenia ich przyszłości – umowa może zostać zawarta, w zależności od oferty, na okres od 5 do 20 lat. W tym czasie zbieramy na przyszłość dziecka, które w chwili ukończenia określonego wieku otrzyma zgromadzone środki. Dodatkowo dziecko otrzymuje ochronę, m.in. na wypadek utraty rodzica.
       Ubezpieczenie rodzinne – w sytuacji, gdy chcemy objąć ochroną nie tylko siebie, lecz również dzieci, współmałżonka, rodziców czy rodzeństwo – najlepiej wybrać polisę rodzinną. Możemy zakupić ochronę o dopasowanym do każdego członka rodziny modelu, płacąc przy tym jedną składkę.
        
       Umowy dodatkowe

       Ochronę możemy dowolnie rozszerzyć. Najczęściej spotykane umowy dodatkowe dotyczą ochrony od ciężkich chorób, nowotworów złośliwych, pobytu w szpitalu, nieszczęśliwych wypadków, wypadków komunikacyjnych oraz śmierci bliskich osób.
       Tutaj naprawdę warto się zastanowić i wybrać ochronę według konkretnych potrzeb. Dużo podróżujemy – dobrym rozwiązaniem będzie ochrona od wypadków, jeśli uprawiamy kontuzjogenny sport – pomyślmy o ochronie na wypadek pobytu w szpitalu oraz urazów.
      
       Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia?
       Z pomocą zawsze przychodzi internet – gdzie znaleźć możemy informacje o poszczególnych produktach. Dobrze jednak, jeśli będziemy wiedzieć, jak szukać najlepszej dla nas oferty ubezpieczeniowej.
       Najlepszym rozwiązaniem będzie porównywarka ubezpieczeń na życie na rankomat.pl, gdzie możemy porównać produkty zarówno pod kątem zakresu ochrony, jak i cen.
       Może być również tak, że mamy już konkretną ofertę na oku – wówczas warto sprawdzić jej oceny w rankingu ubezpieczeniowym. Jeśli zatem znajdziemy np. ofertę T-Mobile na https://rankomat.pl/zycie/t-mobile-ubezpieczenie-na-zycie, sprawdźmy z pomocą porównywarki lub rankingu czy ta polisa na pewno spełnia sto procent naszych oczekiwań. W podobnej cenie o lepszym zakresie ochrony możemy znaleźć kilka lepszych rozwiązań. 
        
----- materiał płatny ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl