UWAGA!

Czas na budowę pumptracków

 Elbląg, Jeden z przykładowych pumptracków. Czy taki powstanie w Elblągu?
Jeden z przykładowych pumptracków. Czy taki powstanie w Elblągu? (fot. archiwum portEl.pl)

W Elblągu powstaną dwa pumptracki, czyli tory dla rowerzystów. Obie inwestycje wygrały głosowanie w budżecie obywatelskim. Władze miasta szukają właśnie firmy, która je zaprojektuje i wybuduje.

Pumptracki mają powstać w miejscu asfaltowego zaniedbanego placu przy ul. Oliwskiej (w sąsiedztwie parku Traugutta) i na osiedlu Nad Jarem przy ul. Kłoczowskiego. Ich budowy domagali się mieszkańcy, którzy głosowali w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Pumptrack przy ul. Oliwskiej uzyskał 266 głosów, a ten z ul. Kłoczowskiego - 392 głosy. Każdą z inwestycji wyceniono na 470 tysięcy złotych.

  Elbląg, Jeden z pumptracków ma powstać przy ul. Oliwskiej
Jeden z pumptracków ma powstać przy ul. Oliwskiej (fot.Michał Skroboszewski)

Oceniając oferty zainteresowanych przetargiem firm komisja  weźmie pod uwagę proponowaną cenę (60 procent oceny), okres udzielonej gwarancji na prace (30 procent oceny) i tak zwany aspekt społeczny (10 procent oceny). Na oferty (firmy mogą je składać na oba zadania lub tylko jedno z nich) władze miasta czekają do 9 lipca, wtedy też poznamy dokładne koszty inwestycji. Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację inwestycji cztery miesiące od podpisania umowy z samorządem.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Głupota, marnotrawstwo i kolejny przykład "projektów radnych", którzy mają układy w ratuszu - coś w podobie słynnej Sjesty w Parku Modrzewie; sorry, ale nikt mi nie wmówi, że wyrzucanie 2 razy po 0.5 mln zł na dwie betonowe dziury, które akurat robi szwagier zawodowo dewastujący miasta i parki plastiko-betonozą na życzenie niecałych 400 osób (to nawet nie pół szkoły jest, jedna pizzeria by obrobiła taki "elektorat"), to jest działanie rozsądne, logiczne i pro-obywatelskie. To jest zwykłe marnotrawstwo, betonoza i kolejne wyrzucanie hajsu w błoto.
 • ale fajnie, zachęci to młodzież do ruchu :)przedmówca ma malutką wiedzę i umiejętności zapewne zerowe w jeździe na rowerze :)Z
 • Dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości i osobistemu zaangażowaniu pana prezesa Polakom niczego nie brakuje, a pumptrucków w szczególności.
 • @RobertKoliński - Jak to jest łatwo krzyczeć: "Źle robią". Jak to jest trudno zrobić coś samemu.
 • @Teofil - Zwracamy uwagę, że w utylizację tej akurat kasy zaangażowaliśmy się lokalnie, bez pomocy Warszawy (oraz dodatkowej koperty), zatem całość zasług zostaje w rodzinie.
 • @RobertKoliński - dobrze ze promocja lewicowych przekonan to nie jest wyrzucanie hajsu w bloto. w czerwonym systemie o pizzerii byśmy słyszeli na tajnych kompletach
 • RobertKoliński @jedenzczterystu - Kto powiedział, że trudno? Rzeczy trudne Koliński robi od ręki. Rzeczy niemożliwe zajmują mu może chwilę, ale też pyknie; Hashtagi: #wincyjBetonu, #bedzieChlodniej
 • RobertKoliński A o przekupywaniu dzieci szkolnych pizzą przez ekipę słup-ratuszowików przy okazji głosowań w ramach Budżetu Obywatelskiego słyszeliście? To usłyszcie, bo na hipokrytów i to skorumpowanych wychodzicie. Hashtagi: #ZaKomunyTegoNieBylo
 • @RobertKoliński - #bozakomunynicniebyło; )
 • @RobertKoliński - Koliński idź poszukaj pracy :)
 • A może by tak miasto wymieniło swoje zdewastowane ponad 30-letnie chodniki Nad Jarem, wzdłuż ulic Broniewskiego–Sobieskiego oraz Kłoczowskiego. Całe osiedle jest pięknie zadbane w tej kwestii (chodniki, parkingi), tylko te miejskie chodniki nie. Ale zaraz ktoś z UM odpowie że na takie duperele nie ma kasy. Koniec i kropka.
 • BEZ SENSU!!!! Po pół roku będą stały PUSTE. Po co marnować pieniądze na dzikie pomysły. Ach, przecież jest torcik na inwestycje z którego można sobie trochę odkroić jak jest się w odpowiednim miejscu.
Reklama