UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czwórka szkołą przyjazną ekonomii społecznej

 
Elbląg, Czwórka szkołą przyjazną ekonomii społecznej
fot. nadesłana

27 września w siedzibie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie odbyła się I Gala Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach. Podczas uroczystości ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu m. in. w kategorii „Szkoła Przyjazna Ekonomii Społecznej” w województwie warmińsko-mazurskim. Tu swój sukces odniosła Szkoła Podstawowa nr 4, która jako jedyna z Elbląga otrzymała wyróżnienie.

Salę koncertową olsztyńskiej filharmonii wypełnili licznie zaproszeni goście:  samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół, jednostek integracji i pomocy społecznej, rynku pracy, biznesu. Tak prestiżowy laur Czwórka zawdzięcza inicjowaniu i prowadzeniu działań z zakresu aktywności społecznej lokalnej społeczności.

Szkoła z własnej inicjatywy, identyfikując lokalne potrzeby środowiska, powołała lokalny klub „Od juniora do Seniora” w oparciu o działania międzypokoleniowe, angażujący także dzieci i młodzież.

Placówka od kilku lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rodzinnych. Podczas realizacji wspólnych działań i projektów zorganizowała m.in. międzyszkolną debatę dotyczącą postaw współczesnego patriotyzmu, angażując przy tym lokalnych kombatantów. 

W gmachu przy ul. Mickiewicza 41 od wielu lat funkcjonuje koło Caritas, które angażuje uczniów w akcje wolontarystyczne  (WOŚP, Pola Nadziei), ale także akcje w odpowiedzi na wydarzenia np. zbiórki dla pogorzelców, dbanie o  opuszczone groby w okresie Zaduszek. 

We współpracy z Centrum Organizacji Pozarządowych organizowane są świąteczne spotkania społeczników ze wspólnym kolędowaniem oraz warsztatami.

Współpracując systematycznie z Miejskim Centrum Wolontariatu, placówka powołała koło wolontarystyczne „Starszy brat, starsza siostra”, które angażuje dzieci starsze lub zdolne do pomocy słabszym w nauce kolegom i jednocześnie integruje dzieci w szkole.

W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Rodzinnych oraz Klubem Sportowym „Hart” wspiera dzieci w rozwoju poprzez sport społecznie wrażliwy (sport wzmacniający samoocenę, wiarę w siebie dzieci, promujący pozytywne zachowania i relacje, uwrażliwiający na potrzeby dzieci słabszych). Uczy je również przedsiębiorczości w praktyce, angażując w akcję Stop Szaroburej Szkole, organizuje np. słodkie przerwy (wypieki gofrów) i prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup gier korytarzowych.

A od wielu lat przy szkole funkcjonuje „Stowarzyszenie Przyjaciół Czwórki”, które organizuje m.in. lokalne festyny dla całej społeczności, cieszące się ogromnym zainteresowanie.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama