UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

 
Elbląg, Czym skorupka za młodu nasiąknie…
fot. Witold Sadowski

 Drogowe sudoku, gra planszowa w nieco większej wersji, rozpoznawanie znaków drogowych czy specjalnie puzzle – po to, by od najmłodszych lat poprzez zabawę uczyć odpowiedniego zachowania na drodze. Dziś (19 czerwca) w hali CSB przy ul. Grunwaldzkiej odbyła się druga edycja Autoriady. Zobacz więcej zdjęć.

– Autoriada to turniej, który jest podsumowaniem wychowania komunikacyjnego prowadzonego i w szkołach, i w przedszkolach. Każda placówka przygotowała swoją konkurencję z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, którą zaproponuje wszystkim uczestnikom – wyjaśnia Izabela Nowaczyk, kierownik działu szkoleń i BRD elbląskiego WORD-u. – I są to takie rzeczy jak układanie puzzli drogowych, drogowe sudoku, projektowanie nowych znaków, które mają dzieciom przypominać o bezpieczeństwie np. podczas wakacji, to także konkurencje z wykorzystaniem autochodzika, podczas których dzieci będą ćwiczyły zapinanie pasów czy przypominały sobie znaki drogowe.
       Dzisiejsza (19 czerwca), druga już Autoriada, to turniej dla dzieci z 12 placówek położonych na terenie miasta oraz powiatu, które przystąpiły do promowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego programu edukacyjnego Autochodzik. Dzieci pod okiem nauczycieli korzystają z kolorowego zestawu wykonanego z gąbki, w skład którego wchodzą m.in. znaki drogowe czy pachołki, jest przejście dla pieszych oraz gąbczasty samochodzik. Dodatkowo w tym roku do uczestnictwa w Autoriadzie zaproszone zostały trzy placówki: Przedszkole Specjalne oraz dwa Przedszkola z Grupami Integracyjnymi – nr 15 oraz 19.
       – Chodziło nam o to, aby pokazać, że te dzieci również mogą korzystać z autochodzika, a takie pomoce, które wielozmysłowo uczą ich poznawania zasad ruchu drogowego są bardzo potrzebne – dodała Izabela Nowaczyk. – Być może dzięki tej imprezie znajdą się sponsorzy, którzy pomogą w zakupie Autochodzika dla tych placówek, bo uważam, że szczególnie te dzieci powinny przyswajać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
       Podczas zabaw sportowo- umysłowych dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także miały okazję zaprezentować to, czego nauczyły się przez cały rok.
       – Widzę, że dzieci wspaniale sobie radzą, wykonują wszystkie zadania, nie korzystają z pomocy nauczycieli co oznacza, że ten rok pracy z zakresu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego nie poszedł na marne – Ewa Tomczyńska, inspektor ds. przedszkoli i systemu informacji oświatowej z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego. – Przygotowano ciekawe zadania, bardzo dobre jest także i to, że każdy członek zespołu wykonuje jakieś zadanie. Dzieci są bardzo zaangażowane i nie zwracają uwagi na osoby trzecie, są skoncentrowane na zadaniach.
       – Dzieci bardzo chętnie uczą się takich rzeczy, lubią te zajęcia. Podoba im się jazda samochodzikiem, ale także nauka znaków drogowych, bardzo chętnie się w to wszystko angażują – opowiada Jolanta Wróblak, wychowawczyni z Przedszkola nr 26.

  Elbląg, Czym skorupka za młodu nasiąknie…
fot. WS


       Podczas dzisiejszej zabawy maluchom towarzyszyli również elbląscy policjanci, którzy specjalnie na tę okazję zjawili się wraz z policyjnym motorem.
       – Uważam, że jak najbardziej trzeba takie możliwości dotarcia do najmłodszych wykorzystywać, bo czym skorupka za młodu nasiąknie… – dodaje podinsp. Tomasz Piaskowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu i dodaje: – Kultura jazdy zmienia się, jest troszeczkę lepiej niż chociażby kilkanaście lat temu. Być może jest to zasługa właśnie tego, że od kilkunastu lat edukujemy dzieci i młodzież.
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama