UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Déjà vu" na ekranie

Czy miałeś kiedyś wrażenie, że sytuacja, w której się znalazłeś już miała miejsce, a jednocześnie nie wiesz kiedy? Dziwne uczucie, jakby nagły przebłysk pamięci mówił ci: przecież to już kiedyś było! Ze zjawiskiem „déjà vu" od lat zmierzają się specjaliści neurologii, neuropsychologii, psychiatrii, psychologii, parapsychologii i innych dziedzin nauki. Od kilku miesięcy temat podejmują także młodzi pasjonaci teatru, jednak w nieco innym wymiarze...

Grupa teatralna „Deja vu" powstała we wrześniu 2008 roku, przejmując nazwę po istniejącej już wcześniej formacji. Tworzą ją gimnazjaliści, którzy wiedzą, czego chcą od desek „Sceny Na Piętrze" CKiWM „Światowid". Pod opieką Edyty Machul smakują aktorstwa, konfrontacji z widzem.

 


     Ekipa teatralna w ciągu kilku miesięcy zdążyła się zintegrować. Nie jest dla nich problemem w niecodziennych ubiorach i wymalowanych twarzach z odwagą wyjść na ulicę i pytać o „Nibylandię". Na Scenie przeistaczają się w zwierzęta, mniej lub bardziej ludzkie postaci. Hasło „déjà vu" towarzyszy im, kiedy zaczynają grać. Wówczas sięgają do dawnych przeżyć i wspomnień, a tych nowych dostarcza im scena. Z „jamais vu", czyli nigdy nie widzianym, mogą się zetknąć dzięki spotkaniom, pracy w grupie i nad samym sobą. Mimo specyfiki ich zainteresowania wciąż wyznają zasadę, że dobry aktor to aktor prawdziwy.
     „Deja vu" to kolejna grupa, której materiał powstał jako efekt kampanii +IMPULS, realizowanej przez Fundację Elbląg w ramach projektu „To jest nasza mała Ojczyzna...". Film o teatralnej inicjatywie i pasji młodych ludzi tworzących ekipę można obejrzeć na stronie www.fundacja.elblag.pl oraz www.telewizjaobywatelska.org.pl.
     
     Projekt „To jest nasza mała Ojczyzna..." realizowany jest ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Urzędu Miejskiego.

Jola Prokopowicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama