
Czy miałeś kiedyś wrażenie, że sytuacja, w której się znalazłeś już miała miejsce, a jednocześnie nie wiesz kiedy? Dziwne uczucie, jakby nagły przebłysk pamięci mówił ci: przecież to już kiedyś było! Ze zjawiskiem „déjà vu" od lat zmierzają się specjaliści neurologii, neuropsychologii, psychiatrii, psychologii, parapsychologii i innych dziedzin nauki. Od kilku miesięcy temat podejmują także młodzi pasjonaci teatru, jednak w nieco innym wymiarze...

Ekipa teatralna w ciągu kilku miesięcy zdążyła się zintegrować. Nie jest dla nich problemem w niecodziennych ubiorach i wymalowanych twarzach z odwagą wyjść na ulicę i pytać o „Nibylandię". Na Scenie przeistaczają się w zwierzęta, mniej lub bardziej ludzkie postaci. Hasło „déjà vu" towarzyszy im, kiedy zaczynają grać. Wówczas sięgają do dawnych przeżyć i wspomnień, a tych nowych dostarcza im scena. Z „jamais vu", czyli nigdy nie widzianym, mogą się zetknąć dzięki spotkaniom, pracy w grupie i nad samym sobą. Mimo specyfiki ich zainteresowania wciąż wyznają zasadę, że dobry aktor to aktor prawdziwy.
„Deja vu" to kolejna grupa, której materiał powstał jako efekt kampanii +IMPULS, realizowanej przez Fundację Elbląg w ramach projektu „To jest nasza mała Ojczyzna...". Film o teatralnej inicjatywie i pasji młodych ludzi tworzących ekipę można obejrzeć na stronie www.fundacja.elblag.pl oraz www.telewizjaobywatelska.org.pl.
Projekt „To jest nasza mała Ojczyzna..." realizowany jest ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Urzędu Miejskiego.