UWAGA!

Deszczowy protest w Gronowie Górnym

 Elbląg, Mieszkańcy Gronowa Górnego zablokowali ul. Szafirową
Mieszkańcy Gronowa Górnego zablokowali ul. Szafirową (fot. Anna Dembińska)

Kwietniowa blokada ul. Szafirowej w Gronowie Górnym nie przyniosła rezultatu. Dlatego mieszkańcy podelbląskiej miejscowości dzisiaj znów zablokowali drogę. Domagają się poprawy bezpieczeństwa na ul. Szafirowej. Zobacz zdjęcia z protestu.

Kiedy kierowca jednego z samochodów przejeżdżających przez Gronowo Górne zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, że przepuścić przechodniów, szybko pożałował swojej decyzji. Akurat zaczęła się blokada drogi zorganizowana przez mieszkańców podelbląskiej miejscowości.

Mieszkańcy Gronowa Górnego chcą poprawy bezpieczeństwa na ul. Szafirowej. Kiedy w kwietniu tego roku zablokowali ulicę, wydawało się, że pierwsze kroki do rozwiązania problemu zostały zrobione. Na zebraniu wiejskim uchwalono powołanie zespołu roboczego w skład, którego weszli mieszkańcy i urzędnicy starostwa powiatowego.

- Spotkaliśmy się dwa miesiące później, spisaliśmy priorytety i na tym się skończyło – tak Grzegorz Zembrzuski z gronowskiej rady sołeckiej opisywał współpracę z powiatowymi urzędnikami.

Mieszkańcy mieli dość i dziś (2 października) mimo deszczowej pogody kilkunastu z nich stawiło się przy przejściu dla pieszych na ul. Szafirowej. Kilka minut po godzinie 14 mieszkańcy weszli na przejście. Ruchem kierowała policja, która wskazywała kierowcom alternatywne trasy przejazdu.

8 października w gronowskiej szkole odbędzie się zebranie wiejskie, na którym po raz kolejny będzie poruszana sprawa ul. Szafirowej. Mieszkańcy zapowiadają protesty aż do skutku.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a mają jakieś propozycje rozwiązania problemu ? Jak tak to długo potrwa to w końcu ktoś przyjedzie na kontrmanifestację :)
 • Jest bardzo proste i tanie rozwiązanie problemu: należy zdemontować część nawierzchni drogi tak, aby nie mógł tam przejechać żaden samochód osobowy. W ten sposób odłączyć Gronowo Górne od Elbląga. Młodzież do szkół i mieszkańcy po zakupy niech poruszają się konno lub wozami drabiniastymi, jak dawniej bywało.
 • Jak czytam co piszą niektóre osoby to aż ręce opadają jacy są ograniczeni i bezwyobraźni. A co mieszkańcy Gronowa mają czekać aż dojdzie do jakiejś tragedi.Wtedy napiszecie czemu nikt nic nie robił a jak zgłaszają że mają problem to takie głupie wpisy. Kiedy policja blokowała wjazdy do Gronowa podczas protestu okazało się że jakoś duże samochody mogą ominąć tą wieś. Naprawić droge nie ma komu spychologia gminy na powiat itd. Problem jest i trzeba o nim mówić i rozwiązać go a nie utrudniać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18
  7
  Gość jestem z gronowem(2019-10-02)
 • Jakoś nie zauważyłem, aby mieszkańcy Gronowa Górnego zmniejszali prędkość przejeżdzając przez miejscowość, w takim razie sami stwarzacie problem, którego nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  2
  mieszkaniec Gronowa Górnego(2019-10-02)
 • Ja osobiście popieram tych ludzi, ponieważ sam mieszkam na wsi i rozumiem determinację tych ludzi, dlatego, że niestety w tym kraju i oczywiście w Elblągu i elbląskim nie idzie nic mądrego i sensownego załatwić. Wszędzie spotyka się ze spychologią i totalnym olewaniem obywateli. Zaproponujesz jako długoletni mieszkaniec pewne optymalne rozwiązania to spotykasz się z murem nie do przejścia. Szkoda tylko tych ludzi tam mieszkających, którzy zapewne nie widzą innego wyjścia jak takie blokowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  14
  yurek(2019-10-02)
 • Gratuluję ponadprzeciętnego intelektu i znakomitego pomysłu jednak pozostaniemy przy swoim.
 • Powyższa uwaga dotyczy oczywiście wpisu o koniach i wazach drabiniastych gdzie autor nie miał odwagi się podpisać.
 • @organizator - Co to jest waza drabiniasta? Podpisanie się jako organizator nie jest podpisem, podaj swoje dane i miejsce zamieszkania, czego sie obawiasz?
 • Pytanie: ilu mieszkańców liczy Gronowo Górne i ile osób bierze udział w tej wiejskiej manifestacji?
 • Gdzie jest Koliński, ja się pytam?
 • Centrum handlowe Rapsodia nie, wielkie zaklady meblowe tak, bo podatki do gminy. Z drugiej strony do miasta Elblag nie, bo podatki za wysokie. A z trzeciej strony ruch za duzy chcemy lepszych polaczen z miastem. A paszoł Won.
 • całe Gronowo wyszło protestować. .jakieś 10 osób :O
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  2
  straty wyniosly 2 zl 75 gr(2019-10-02)
Reklama