UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Diamentowe gody „szóstki”

W środę 14 listopada odbyła się jubileuszowa uroczystość 60-lecia, czyli „diamentowe gody”, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Alei Piłsudskiego.

Elbląskie placówki oświatowe organizują okolicznościowe uroczystości z okazji okrągłych rocznic ich powstania. To dobra okazja do podsumowania dotychczasowego dorobku, a także do wspomnień i planów na przyszłość.
     Pierwszą siedzibą „szóstki”, która rozpoczęła działalność we wrześniu 1947 roku, był obiekt przy ul. Czerniakowskiej. Po 32 latach szkołę przeniesiono do gmachu przy obecnej Alei Piłsudskiego, gdzie aktualnie w 16 oddziałach uczy się 360 dzieci.
     - Szkoła zmieniła się przez te 60 lat - mówi Iwona Ratajczyk-Zyśk, dyrektor SP 6. - Obecnie prowadzimy cztery klasy integracyjne i jedną sportową o profilu łyżwiarstwo figurowe. Odnosimy sukcesy na wielu polach, uczestnicząc z powodzeniem w różnorodnych konkursach, olimpiadach, zawodach. Jednak największy nacisk kładziemy w szkole na wyniki nauczania. Potwierdził to rok 2007, kiedy uczniowie naszych klas szóstych uzyskali najlepszy wynik w Elblągu w sprawdzianie na zakończenie szkoły podstawowej. Myślę, że mogę o swojej szkole powiedzieć, że jest to szkoła nowoczesna, skupiająca dobrych ludzi z dobrą wolą i dobrymi pomysłami. Mam tutaj na uwadze i pracowników szkoły, ale również rodziców, którzy zapisali do nas swoje dzieci - podkreśla dyrektor.
     A w szkole jubilatce na odnowienie czeka elewacja, wymagające kapitalnego remontu przyszkolne boisko sportowe, trzeba też dokończyć ogrodzenie. To odpowiedź na liczne życzenia, jakie szkoła jubilatka otrzymała od uczestników uroczystego spotkania. My życzymy, by te potrzeby nie czekały zbyt długo na realizację.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama