UWAGA!

Diamentowe gody „szóstki”

W środę 14 listopada odbyła się jubileuszowa uroczystość 60-lecia, czyli „diamentowe gody”, Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Alei Piłsudskiego.

Elbląskie placówki oświatowe organizują okolicznościowe uroczystości z okazji okrągłych rocznic ich powstania. To dobra okazja do podsumowania dotychczasowego dorobku, a także do wspomnień i planów na przyszłość.
     Pierwszą siedzibą „szóstki”, która rozpoczęła działalność we wrześniu 1947 roku, był obiekt przy ul. Czerniakowskiej. Po 32 latach szkołę przeniesiono do gmachu przy obecnej Alei Piłsudskiego, gdzie aktualnie w 16 oddziałach uczy się 360 dzieci.
     - Szkoła zmieniła się przez te 60 lat - mówi Iwona Ratajczyk-Zyśk, dyrektor SP 6. - Obecnie prowadzimy cztery klasy integracyjne i jedną sportową o profilu łyżwiarstwo figurowe. Odnosimy sukcesy na wielu polach, uczestnicząc z powodzeniem w różnorodnych konkursach, olimpiadach, zawodach. Jednak największy nacisk kładziemy w szkole na wyniki nauczania. Potwierdził to rok 2007, kiedy uczniowie naszych klas szóstych uzyskali najlepszy wynik w Elblągu w sprawdzianie na zakończenie szkoły podstawowej. Myślę, że mogę o swojej szkole powiedzieć, że jest to szkoła nowoczesna, skupiająca dobrych ludzi z dobrą wolą i dobrymi pomysłami. Mam tutaj na uwadze i pracowników szkoły, ale również rodziców, którzy zapisali do nas swoje dzieci - podkreśla dyrektor.
     A w szkole jubilatce na odnowienie czeka elewacja, wymagające kapitalnego remontu przyszkolne boisko sportowe, trzeba też dokończyć ogrodzenie. To odpowiedź na liczne życzenia, jakie szkoła jubilatka otrzymała od uczestników uroczystego spotkania. My życzymy, by te potrzeby nie czekały zbyt długo na realizację.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama