UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Jaka ona za darmo jak wszyscy za nią płacimy. .. ja też mogę wozić za darmo. .. a na koniec miesiąca wejść tylnym wejściem do urzędu i poproszę 10 tys.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    55
    10
    TITI...RITI...(2021-05-17)
  • MariuszLewandowski-Fc @TITI...RITI... - Naszym zdaniem w Elblągu istnieje wiele organizacji patologicznie pozarządowych które za ciężkie pieniądze nie robią nic pożytecznego. Dla porównania ESWIP I Pan Jachimowicz obracają kwotą 7 milionów złotych rocznie i nie dość że nie pobierają od tych kwot oprocentowania bankowego to moim zdaniem - 75% tych kwot przejadają na zbędne etaty - zawodowych działaczy. Właśnie to chcemy zmieniać - małe stowarzyszenie mają dostawać małe granty na to co robią dla ludzi jako wolontariusze a nie na swoje pensje jako pozarządowi urzędnicy. Jeśli zgłosisz się do Prezydenta i pokarzesz dobry pomysł który będzie służył ludziom a nie tylko tobie - masz te 10 tyś dostać i będę pierwszy który będzie o to walczył.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    24
    MariuszLewandowski-Fc(2021-05-18)
  • MariuszLewandowski-Fc @TITI...RITI... - Trochę jest darmowa - nikt nie płaci za pracę wolontariuszy. Dla porównania w roku 2007 Pan Głuszak na zlecenie ESWIP-u przeprowadził pewne szkolenie dotyczące organizacji pozarządowych w Ełku. Dziś nie ma z tamtego szkolenia żadnych materiałów - widać zatem jak było ono "ważne i istotne"kosztowało ponad 10 tyś złotych zapłacone z funduszy FIO, My za dokładnie taką samo kwotę wykonamy pewnie około 300 przewozów i sami zapłacimy za paliwo a koszty osobowe to 900 zł czyli 300 zł miesięcznie za mniej więcej 180 godzin pracy miesięcznie. W tym samym projekcie w 2007 w ramach środków FIO przekazanych ESWIP-owi Najwyższa Izba Kontroli wskazała że dwie osoby zarobiły ponad 5 tyś zł miesięcznie. Proponuje przeliczyć stawki godzinowe pracy kierowcy i pracy wielce szanownych zawodowych pozarządowców, Co zaś do Małych Grantów to właśnie na nich ma się opierać funkcjonowanie inicjatyw pozarządowych i skoro zadeklarujesz że pracujesz jako wolontariusz i chcesz zrobić coś dla ludzi - weź te 10 tyś bo ci się one należą. Lepiej jeśli zrobisz coś pożytecznego niż żeby Panowie JachimowIcz Głuszak czy Bielawski wypłacili sobie premia czy dodatki za jakieś esktra-szkolenia. Coś pomyliłem ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    27
    MariuszLewandowski-Fc(2021-05-18)
  • @MariuszLewandowski-Fc - super już was lubię. popieram, niech niby społecznicy robią coś za darmo, a nie za ciężkie pieniadze, ich dzieci też korzystają. kiedyś chciałam dziecko zapisać na kolonie ze stowarzyszenia, pani nie odzywała się przez parę dobrych tygodni, odezwała się dzień przed zebraniem tuż przed wyjazdem. no myslę troszkę zbyt późno, chyba któreś z ich dzieci nie pojechało i zwolniło sie miejsce. elbląg to do tej pory miasto układów, nawet dzieci są w tym. tworzą swojego rodzaju kokon hermetyczną społeczność, do której trudno się przebić, juz w środowisku nauczycieli to się zaczyna. moje dziecko udziela się w wolontariacie w każdym roku, ale zawsze mówią, że zbyt mało, w ten sposób zniechęcają dzieci do pomagania. dzieci z kokonu nawet jak nie robią zbyt wiele musza wygrywać, to chore. nienawidze tego. wygrywają stale co roku te same dzieci. to jest chore.
Reklama