UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobiega końca druga edycja kursu samoobrony dla kobiet w Elblągu

2018-12-18
10:25

Zgodnie ze statystykami do 80% napadów dochodzi w jednym z trzech miejsc: blisko miejsca, w którym pracujemy, mieszkamy lub w miejscu, w którym często bywamy - droga do sklepu, ścieżka joggingu itp. Ponieważ czujemy się w tych miejscach bezpiecznie, stajemy się mniej czujni, przestępca wie, jak to wykorzystać.

Przez dwa miesiące dwie grupy pań poznawały podstawowe zasady reagowania w sytuacjach kryzysowych. Wówczas najważniejsza jest pewność i opanowanie, szybkie i zdecydowane reakcje.
       Jeżeli kobieta nie okaże się dla napastnika łatwą ofiarą, zrezygnuje on z ataku. Trudnym celem stanie się, jeśli go do siebie nie dopuści, zacznie zdecydowanie się bronić, głośno krzyczeć, zwracać uwagę.
       Tego właśnie uczyły się elblążanki, czyli jak uniknąć zagrożenia, jak postępować w sytuacji napadu, ćwiczyły najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia, wyrabiały odruchy obronne, uderzenia we wrażliwe miejsca napastnika.

 


       Zajęcia realizowane przez Polską Izbę Dziedzictwa Kulturowego prowadzi Jakub Bronicki - licencjonowany instruktor sambo bojowego i sportowego, technik i taktyk policyjnych, instruktor samoobrony.
      
       Projekt Polka - dumna i bezpieczna, edycja II realizowany jest w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.


       ----- materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl