UWAGA!

Dobra strona WWW

Elbląg, Dobra strona WWW

Strona internetowa Zespołu Szkół nr 1 www.zs1.elblag.com.pl zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na szkolną witrynę zorganizowanym przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa, otrzymując tytuł Szkoła Miesiąca w kategorii „gimnazjum” za luty 2008.

Strona oficjalnie funkcjonuje od 19 października 2006 r. Jej administratorem jest nauczyciel informatyki w Gimnazjum nr 4 Adam Jakubowski, który wraz z grupą uczniów (szkoły podstawowej i gimnazjum) dba o jej zawartość merytoryczną, systematyczne zamieszczanie wszelkich nowości, szatę graficzną.
     Na stronie, oprócz najważniejszych informacji, znajdują się podstrony wszystkich klas, dziennik internetowy, forum i księga gości. Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 systematycznie dostarczają informacje i zdjęcia dotyczące wszystkich imprez, konkursów i osiągnięć szkoły.
     Strona posiada już dwa certyfikaty: „Strona przyjazna dzieciom” i „Certyfikat jakości strony internetowej Gwiazdor”.
     - Jednak największą radość sprawiła nam wygrana w ogólnopolskim konkursie na szkolną witrynę, zorganizowanym przez Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa - mówi Hanna Trybińska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1. - Do pierwszego etapu tego konkursu przystąpiliśmy dopiero w połowie lutego tego roku. Polegał on na oddawaniu głosów na stronę, aby znalazła się wśród pięciu najlepszych w poszczególnych kategoriach. Stronę naszego Zespołu Szkół zakwalifikowano do kategorii „gimnazja”. Rozpoczęliśmy głosowanie, zwróciliśmy się o pomoc do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, naszych absolwentów, znajomych, naszych przyjaciół i rodzin w całej Polsce. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili wyniki, średnio dziennie na naszej stronie pojawiało się około 400 osób. W sumie zgromadziliśmy 2856 głosów, znaleźliśmy się w pierwszej piątce szkół gimnazjalnych i tym samym zakwalifikowaliśmy się do drugiego etapu konkursu.
     W drugim etapie jury zwracało uwagę na zawartość merytoryczną strony, aktualizację witryny, jej szatę graficzną, poprawność językową, gramatyczną, wreszcie samodzielność wykonania strony. Jury doceniło stronę www elbląskiej szkoły i Zespołowi Szkół nr 1 przyznało tytuł „Szkoła Miesiąca” w kategorii „gimnazjum” za luty 2008.
     - Otrzymaliśmy certyfikat oraz nagrody: program antywirusowy ArcaVir na 15 stanowisk i program Cenzor na 10 stanowisk komputerowych - mówi Hanna Trybińsjka. - Mamy także inne wymierne korzyści z samego udziału w tym konkursie. Społeczność naszej szkoły bardziej się zintegrowała, pozyskaliśmy przyjaciół z całej Polski, rodzice aktywnie przyłączyli się do akcji, a nasza strona internetowa stawała się z dnia na dzień coraz ciekawsza. Wiemy też, że w głosowaniu pomogli nam uczniowie i nauczyciele z innych elbląskich szkół i za to im bardzo dziękujemy.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama