UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dobre wyniki matur w powiecie elbląskim

 
Elbląg, Dobre wyniki matur w powiecie elbląskim
fot. AD (arch. portEl.pl)

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu elbląskiego mogą być dumne z wyników tegorocznego egzaminu maturalnego. Tegoroczne wyniki matur absolwentów Zespołu Szkół w Pasłęku, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym bardzo ucieszyły maturzystów i dyrektorów szkół oraz samorząd powiatu elbląskiego.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała, że 84 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powiatu elbląskiego przystępujących do matury zdało egzamin maturalny. Wynikiem tym powiat elbląski zajął drugie miejsce w województwie warmińsko - mazurskim przy średniej dla województwa 76 proc. i średniej dla całego kraju 79,5 proc. Tak dobre wyniki (drugie miejsce w województwie) zajął powiat elbląski także w 2012 i 2013 roku.
       W liceach ogólnokształcących 87 proc. absolwentów zadało maturę, co stanowi czwarty wynik w województwie, przy średniej krajowej 85,2 proc. i średniej wojewódzkiej 82 proc. Bardzo korzystnie wypadły także wyniki matur w technikach, gdzie maturę zdało 75 proc. absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego. Wynik ten daje nam także drugie miejsce w województwie. Średnia dla województwa warmińsko-mazurskiego wyniosła 65 proc, a średnia krajowa 68,4 proc.
       Osoby, które nie zdały matury, w większości przypadków mają szansę poprawić wyniki w sierpniu w terminie poprawkowym. Tegoroczne wyniki matur są potwierdzeniem, że można osiągać sukcesy, kształcąc się w małych aglomeracjach i małych szkołach. Wiele zależy od kadry dydaktycznej, wyposażenia placówek w pomoce naukowe, klimatu sprzyjającego dobrej pracy szkół oraz realizacji dodatkowych zajęć wspierających zainteresowania uczniów i pozwalających uzupełnić ewentualne zaległości w nauce. Gratulujemy szczęśliwym maturzystom, a za poprawkowiczów trzymamy kciuki.
      
Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama