UWAGA!

Doktor Bryk odchodzi na emeryturę po 47 latach pracy

 
Elbląg, Edward Bryk
Edward Bryk (fot. WSZ Elbląg)

To były najpiękniejsze lata mojego życia – mówił ze wzruszeniem znany elbląski lekarz Edward Bryk, który po 47 latach pracy w zawodzie odchodzi na emeryturę.

W 2018 roku mija 47 lat pracy Edwarda Bryka w zawodzie lekarza (od zawsze w Elblągu!) oraz 22 lata jego pracy na stanowisku ordynatora (koordynatora) I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. To bez wątpienia jeden z najbardziej znanych i jeden z nielicznych elbląskich lekarzy, którzy tak długo i tak nieprzerwanie służą pacjentom naszego miasta i regionu.
       Ale przecież nie tylko o jubileusze tu chodzi. Każdy, kto zetknął się z tym doktorem Brykiem, dostrzegał nie tylko jego znakomitą znajomość sztuki lekarskiej, ale też wybitne i - niestety! - coraz rzadziej już spotykane cechy: niezwykłą szlachetność i kulturę osobistą, a przede wszystkim ogromną empatię i szacunek lekarza do osób chorych i cierpiących.
       Edward Bryk był całym sercem oddany swojej pracy. Doceniają to i potwierdzają jego pacjenci
       i współpracownicy. Ale nawet ogrom codziennej pracy, podczas której Edward Bryk musiał podejmować także te wyjątkowo trudne decyzje, nigdy nie był dla niego przeszkodą w znalezieniu czasu dla chorego i jego najbliższych. Informacje o stanie zdrowia przekazywał w sposób zrozumiały, cierpliwie i do skutku. I nawet jeśli nie były to dobre wiadomości, robił to zawsze taktownie, słowami pełnymi otuchy.
       Edward Bryk od zawsze był dla swoich współpracowników wzorem i autorytetem. Spod jego ręki „wyszło” wielu kolejnych lekarzy internistów. Dzięki jego wsparciu wiele pielęgniarek podniosło swoje kwalifikacje zawodowe. Doktor był i jest bardzo ceniony przez swoich przełożonych. Mieć w swoim szpitalu takiego człowieka to skarb!
       Dlatego podczas pożegnalnego spotkania, jakie odbyło się 29 czerwca w szpitalnym oddziale, przez wiele lat kierowanym przez dra Bryka, nie brakowało autentycznie serdecznych, ciepłych słów, nie brakowało wspomnień… Z całego serca dziękujemy, Doktorze! Życzymy Panu, by lata spędzone na w pełni zasłużonej emeryturze, były zdrowe, ciekawe i piękne!
      
       Lek. Edward Bryk – absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku (1971),
       specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych, były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu( 1991-95), specjalista II stopnia w dziedzinie organizacji ochrony zdrowia, absolwent podyplomowych studiów na kierunku „Zarządzanie w Zakładach Opieki Zdrowotnej”. W latach 1996 - 2018 Ordynator/ Koordynator I Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym. Za swoją wzorową pracę i postawę Edward Bryk był wielokrotnie honorowany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi.
      
Dyrekcja i pracownicy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama