UWAGA!

Drodzy Pasażerowie!

2018-06-05
18:00
 
Drodzy Pasażerowie!
fot. Karol Bannach

W sobotę, 9 czerwca Elbląskie Biuro Atrakcji Turystycznych Ilfing organizuje rejs na trasie Elbląg – Gdańsk. Jest to wyjątkowy rejs dla prawdziwych koneserów. Rejs Elbląg – Gdańsk to nie tylko propozycja wycieczki, to również fantastyczna okazja, by poznać teren Żuław Wiślanych, spędzić aktywnie dzień na pokładzie statku oraz nacieszyć oczy przepięknym krajobrazem tak bliskich nam miejsc.

Statek Elwinga wyruszy w całodzienny, trwający 8 godzin rejs, podczas którego będziemy mieli okazję podziwiać prawdopodobnie wszystkie występujące w Polsce rozwiązania hydrotechniczne. Wycieczkę wzbogacą opowieści przewodnika z elbląskiego PTTK-u, który wprowadzi uczestników w tajemnice mijanych atrakcji. Podczas rejsu oprócz opieki przewodnika zapewniamy również ciepły posiłek i transport autokarem na trasie Gdańsk – Elbląg (do miejsca wypłynięcia statku).
       Rejs rozpoczynamy o godz. 8:30 z Bulwaru Zygmunta Augusta w Elblągu. Statek płynąc rzeką Elbląg minie tereny przemysłowe dawnej stoczni Ferdynanda Schichaua, obrotowy most kolejowy dawnej kolei nadzalewowej, most Unii Europejskiej, przystanie jachtowe, spichlerz zbożowy oraz rozwidlenie rzeki Elbląg i Kanału Jagiellońskiego. Przepłyniemy przez most pontonowy w Nowakowie, by znaleźć się na wodach Zatoki Elbląskiej, gdzie z pokładu statku będzie można obserwować ptaki żyjące w rezerwacie ornitologicznym. Elwinga wpłynie na wody Zalewu Wiślanego, by po minięciu przepompowni w Osłonce, znaleźć się na rzece Szkarpawie. W Rybinie będziemy mieli okazję z bliska zobaczyć jeden z dwóch mostów zwodzonych (drugi na Wiśle Królewieckiej, będzie widoczny z pokładu). W Rybinie znajduje się most obrotowy, w Drewnicy zaś most zwodzony.

  Drodzy Pasażerowie!
fot. Karol Bannach

Następnie miniemy śluzę w Gdańskiej Głowie, przekop Wisły, śluzę w Przegalinie i wpłyniemy na wody Martwej Wisły. Stamtąd statek skieruje się w stronę mostu pontonowego w Sobieszewie, by minąć po drodze most kolejowy, stocznię remontową i most w ciągu ul. Siennickiej w Gdańsku. Rejs zakończy się po wpłynięciu na Motławę, na gdańskiej Starówce, około godziny 16:30.
       Rejs Elbląg – Gdańsk to nie tylko propozycja wycieczki, to również fantastyczna okazja, by poznać teren Żuław Wiślanych, spędzić aktywnie dzień na pokładzie statku oraz nacieszyć oczy przepięknym krajobrazem tak bliskich nam miejsc.
       Cena biletu normalnego to 180 zł, a ulgowego 150 zł.
       Bilety można kupić przez: www.ilfing.pl (zakładka „Kup bilet”).
      
       Rejs konesera w skrócie:
       - trasa: Elbląg - Gdańsk
       - termin rejsu: 9 czerwiec
       - godzina i miejsce wypłynięcia: 8:30 Bulwar Zygmunta Augusta
       - godzina i miejsce zakończenia: ok. 16:30, Stare Miasto w Gdańsku
       - ceny biletów:
       - normalny: 180 zł brutto
       - ulgowy: 150 zł brutto
       - bilety można kupić przez www.ilfing.pl
       - tel. kontaktowy; 55 611 66 99
       - e-mail: biuro@ilfing.pl

----- artykuł sponsorowany ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej