UWAGA!

Droga dla rowerów powstanie przy ul. Kościuszki

 Elbląg, Ulica Kościuszki będzie bardziej bezpieczna dla rowerzystów
Ulica Kościuszki będzie bardziej bezpieczna dla rowerzystów (fot. Michał Skroboszewski)

W mieście powstaną kolejne ścieżki rowerowe. Elbląski samorząd otrzymał właśnie dofinansowanie unijne na realizację projektu pn. „Poprawa zintegrowanej mobilności miejskiej w elbląskim obszarze funkcjonalnym”.

- W ramach projektu planowana jest budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, długości prawie 2 km w ciągu ulicy Kościuszki - na odcinku od ul. Królewieckiej do Wspólnej wraz z budową kładki dla rowerzystów przez rzekę Kumielę oraz prawie pół kilometrowego odcinka w ciągu ulicy Agrykola od ul. Kościuszki do ul. Górnośląskiej wraz z odcinkiem jednokierunkowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Górnośląskiej  – podkreśla Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.  

Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych wraz z  budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki w tym trakt pieszo-rowerowy w ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne. Zadanie przewiduje także budowę miejsc postojowych w ciągu ul. Agrykola, w sąsiedztwie cmentarza komunalnego. Elementem tego projektu była także ul. Wspólna, której modernizacja została zakończona w sierpniu br.

Wartość całego zadania wynosi 4 138 029 zł, z czego 2 272 685 zł. stanowić będzie pozyskane dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacja przedsięwzięcia planowana jest na lata 2020-2022.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Naprawcie caly Elblag w dziurach i zapadniete studzienki jazda po mieście przypomina tor przeszkód
 • Przypominam rowerzystom że jazda rowerem w kierunku Kościuszki-Wspólna ścieżką rowerową jest wykroczeniem. Jazda rowerem jest dopuszczalna od ul. Wspólnej do ul. Kościuszki. To jest tzw. kontra pas tylko dla rowerów właśnie jadących od Wspólnej. W pozostałych przypadkach jedziemy normalnie przy prawej krawędzi po drodze dla pojazdów.
 • Mam pytanie po co były te znaki zakazu przejazdu rowerów na chodniku przy 12 lutego skoro cały czas jeżdżą tamtędy rowery? Przy świecie dziecka jest naprawdę ciasno to się jeden z drugim ciśnie rowerem. Dlaczego kierowca samochodu dostanie mandat za wjechanie autem tam gdzie jest zakaz wjazdu, a rowerzysta mandatu nie dostanie gdzie jest zakaz przejazdu rowerem?
 • @Bo mnie boly - Trenuj trenuj będziesz mieć pierwsze miejsce w slalomie gigant
 • Niektorzy jeżdżą sobie na rowerach jak chcą bo nie ma w mieście straży miejskiej która pilnowałaby porządku! Też jestem rowerzystka i weź tu wytłumacz ciemnocie że jedzie sciezką rowerową pod prąd to się gapi na ciebie jak na wariata!!! Jak auto źle zaparkowane to moment straż miejska przyjeżdża ale tego jak święte krowy jeżdżą na rowerach to nikt nie pilnuje! Tak na marginesie to straż miejska jeszcze funkcjonuje w tym miescie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  23
  19
  Nie krowa, a rowerzystka(2020-09-24)
 • "Jestem kolażeł - blokuję wszystko co się da"- Elbląg to nie Amsterdam i na kontrapasie spokojnie minie się dwóch rowerzystów - tamować ruch, bo tak, to czysta złośliwość.
 • Dobra wiadomość. Jak najwięcej budować dróg dla rowerów.
 • Kolejne pieniądze w błoto z powodu czyichś fanaberii.
 • A kiedy droga dla rowerów przy Grunwaldzkiej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  2
  Policklajster(2020-09-24)
 • Stanęli by tam przez jeden tydzień, to by zarobili na swoje pensje i jeszcze by zostało.
 • Lepiej niech aie wezma za kontrole rowerzstow bo nie stosuja sie do przepisow na grunwaldzkiej i 12 lutego porazka jezdza po chodnikach jak swiete krowy nie liczac sie z pieszym niech jezdza tylko po sciezkach wyznaczonych a nie chodnikach
 • Rowery jeżdżą jak szalone. Ponad 100-150 km/h po Dąbka czy Nowowiejskiej to norma. Odbierać karty rowerowe i solić mandaty
Reklama