UWAGA!

Drzwi otwarte Ośrodka w Pasłęku

Jutro (29 maja) o godz. 10 w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku odbędą się Drzwi Otwarte pod hasłem „Twoja kariera w Twoich rękach”. Impreza adresowana jest do młodzieży w wieku 15-18 lat, która z różnych przyczyn boryka się z problemem terminowego ukończenia macierzystego gimnazjum lub ma problemy w opanowaniu materiału nauczania.

W programie Drzwi Otwartych spotkanie z kierownictwem Ośrodka, kierownictwem warsztatów szkoleniowych, wychowawcami, instruktorami praktycznej nauki zawodu, prezentacja oferty edukacyjnej i wychowawczej oraz prezentacja sal lekcyjnych, warsztatów praktycznej nauki zawodu i sal mieszkalnych internatu.
     O godz. 10 rozpocznie się prelekcja dotycząca zakresu pracy wychowawczo-edukacyjnej prowadzonej przez Ośrodek. Prelekcja kierowana jest do pedagogów szkolnych i pracowników socjalnych zajmujących się problemami młodzieży.
     Od godz. 11.30 do 12.30 będzie można zwiedzić Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Pasłęku wraz z całym zapleczem organizacyjnym oraz Zespół Szkół Zawodowych w Pasłęku. Obydwie placówki mieszczą się przy ul. Westerplatte 20. Zainteresowana młodzież będzie miała okazję przyjrzeć się z bliska zajęciom praktycznym, obejrzeć turnieje sportowe przygotowane przez uczniów, zapoznać się z ofertą edukacyjną.
     
     Zdobywanie wykształcenia na zasadzie uczestnictwa w OHP jest jedną z dróg uzyskiwania wiedzy ogólnej i przygotowania zawodowego w ramach polskiego systemu oświaty. Swoją ofertę Ośrodek kieruje do młodzieży wieku 15-18 lat, która z różnych przyczyn chce realizować obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, łącząc naukę z pracą zarobkową.
     Uczestnik OHP uzupełnia wykształcenie ogólne w zakresie gimnazjum z jednoczesnym przyuczeniem do wykonywania określonej pracy lub zdobywa kwalifikacje zawodowe na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej. Kształcenie ogólne realizowane jest w Zespole Szkół Zawodowych. Praktyczne przygotowanie zawodowe odbywa się u pracodawców zewnętrznych (np. rzemieślników) albo w Gospodarstwie Pomocniczym OHP. Nauka zawodu trwa 2 lub 3 lata (w zależności od programu nauczania). Absolwent Ośrodka otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu egzaminu z przygotowania zawodowego - tytuł zawodowy lub zaświadczenie o ukończeniu przyuczenia do wykonywania określonej pracy. Świadectwo ukończenia gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej umożliwia podjęcie dalszej edukacji na poziomie szkoły średniej.
     

 


     
     godz. 10 - prelekcja dotycząca zakresu działalności wychowawczo-edukacyjnej OSiW - adresaci prelekcji: pedagodzy szkolni, dyrektorzy gimnazjów, pracownicy socjalni. Prelekcja odbędzie się w Sali tradycji OHP mieszczącej się w Gospodarstwie Pomocniczym OHP w Pasłęku przy ul. Westerplatte 47.
     godz. 11 - prezentacja warsztatów szkoleniowych - adresaci: pedagodzy szkolni, dyrektorzy gimnazjów, pracownicy socjalni, rodzice i młodzież w wieku 15-18 lat. Miejsce: Gospodarstwo Pomocnicze OHP w Pasłęku, ul. Westerplatte 47.
     godz. 11.30 - prezentacja Ośrodka Szkolenia i Wychowania oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku - adresaci: pedagodzy szkolni, dyrektorzy gimnazjów, pracownicy socjalni, rodzice i młodzież w wieku 15-18 lat.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama