UWAGA!

Dzieci zaśpiewały z Michałem Sołtanem

 Elbląg, Dzieci zaśpiewały z Michałem Sołtanem
fot. nadesłana

Elbląskie dzieci świętowały wczoraj (5 czerwca) Dzień Dziecka śpiewająco. Z okazji ich święta Rotary Club Elbląg Centrum zaprosił zaprzyjaźnionego z klubem muzyka jazzowego, Michała Sołtana, by poprowadził dla najmłodszych warsztaty muzyczne.

W sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego od rana było wesoło i głośno. Odbyły się dwa koncerty, jeden po drugim, połączone z warsztatami muzycznymi, w których uczestniczyło łącznie blisko 400 dzieci z sześciu szkół. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w naszym mieście. Podczas ich trwania, kilkoro dzieci zostało wybranych z publiczności i zaproszonych na scenę, aby z muzykiem i jego gościem – trębaczem Rafałem Dubickim, wspólnie nagrać utwór, który od razu można było odsłuchać. Po raz kolejny okazało się, że na wyobraźnię dzieci można zawsze liczyć – nagrywając dźwięki z kilku instrumentów i kilka linijek improwizowanego na żywo tekstu, stworzyły piosenkę pod "wiele" mówiącym tytułem: "Tak średnio, nie wiem" oraz – tu już konkretniejsza w swoim przesłaniu - "Dlaczego klocki lego, dlaczego?"
       Przy nagrywaniu dźwięków i głosu było mnóstwo zabawy, a cała publiczność dzielnie wspierała swoich kolegów i koleżanki na scenie. Po koncercie dzieci otrzymały drobne upominki. Wychodziły rozbawione, roztańczone i uśmiechnięte.
       Michał zagrał dzieciom również kilka utworów ze swojej nowej płyty – "Malogranie". Dzieci poznały "Weź", utwór z najlepszym przyjacielem artysty w roli głównej, psem Bruno, (który pokazał się w sali zaraz po nim), "Najlepiej" oraz "Dzieje się", który będziemy też mieli okazję usłyszeć w najbliższy piątek, 8 czerwca podczas koncertu Debiutów w Opolu.
       Debiut w Elblągu udał się znakomicie, za opolski trzymamy kciuki. Bardzo dziękujemy Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej za udostępnienie sprzętu nagłośnieniowego, który umożliwił profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.
       - To był zaszczyt zagrać dla tak cudownej i żywiołowej publiczności – mówił Michał po warsztatach.- Podczas interaktywnych koncertów dzieci potrafią nas nieźle zaskoczyć swoją kreatywnością i muzykalnością. Tutaj nie było inaczej. Wzorowa organizacja imprezy, znakomite nagłośnienie i energia. Serdecznie dziękujemy RC Elbląg Centrum za zaproszenie.
      
Ilona Nowacka, Rotary Club Elbląg Centrum

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama