UWAGA!

Dzień Tolerancji w III LO

 
Elbląg, Dzień Tolerancji w III LO
(fot. Michał Skroboszewski)

W III Liceum Ogólnokształcącym odbyły się obchody Dnia Tolerancji. Celem przedsięwzięcia była manifestacja miłości do drugiego człowieka, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Zobacz zdjęcia.

Samorząd uczniowski zorganizował święto dbając nawet o najmniejsze szczegóły. Początkiem uroczystości była parada, startująca z ostatniego piętra szkoły (w składzie: Julia Kordykiewicz, Zuzanna Inczewska, Julia Orłowska, Karolina Trochowska, Kacper Rosiak, Jakub Wojtaszek, Janek Banach, Antek Urbaniak, Norbert Pacewicz, Dominik Godlewski, Jakub Hofman i Karol Przybysz). Pochód rozpoczynał transparent z napisem "jestem taki, jaki się urodziłem", dookoła którego widniało słowo "tolerancja" w różnych językach. Tuż za hasłem przewodnim szli samorządowcy, którzy zachęcali innych do wspólnego świętowania oraz rozdawali balony. Kolumnę wieńczył kolejny transparent, który swoją treścią wyrażał sprzeciw przeciwko mowie nienawiści i hejtowi. Uczniowie chętnie wzięli udział w paradzie, tworząc ogromną grupę kroczącą w kierunku sali gimnastycznej.
       Hala ozdobiona była na żółto-niebieskimi balonami. Na manifestujących czekali już artyści, którzy dali popis swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich oraz oratorskich. Wraz z początkiem wydarzenia, w publiczność ruszyły sondażystki: Martyna Podlecka, Julia Kordykiewicz, Julia Orłowska i Zuzanna Inczewska, które swoje zadanie wykonywały przez większość uroczystości. Karolina Trochowska, w roli prowadzącej, gładko przeprowadziła nas przez całą uroczystość oraz z szacunkiem zapowiadała kolejnych występujących. Głównym artystą był Jeremi Zdunek, śpiewając piosenki o tolerancji znanych artystów oraz prezentując autorski utwór "Don't Cry", przy którym cały samorząd podszedł do wokalisty, prezentując przyjaźń i wzajemne poszanowanie. Pomiędzy jego występami teksty o tolerancji mówili: Karol Przybysz, Liwia Milewska, Julia Orłowska, Donrusia Damrath i Kuba Wojtaszek. Na koniec wszelakich występów głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Dominik Godlewski. Wyraził on ogromny smutek i żałobę, jakie odczuwamy w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. By uczcić jego pamięć, szkoła zarządziła minutę ciszy.
       Refleksję budziły końcowe wydarzenia podczas uroczystości. Utworem wieńczącym uroczystość był "Dziwny jest ten świat" (autorstwa Czesława Niemena), wykonany przez Aleksandrę Ptak. W pewnym momencie uczniowie wyjmowali latarki, robiąc las światełek - światełek nadziei. Wydawałoby się, że uroczystość skończy się wraz z pożegnaniem przez prowadzącą, jednak na koniec zaczęła rozbrzmiewać piosenka Dody "Nie daj się". W tym momencie stało się coś, czego nawet nauczyciele koordynujący całym wydarzeniem się się nie spodziewali! Organizatorzy zaczęli radośnie tańczyć i śpiewać, wspólnie się przytulając i ciesząc się z przeprowadzonej uroczystości. W spontanicznym uniesieniu pozytywnych emocji, zaciągali na środek ludzi z publiczności gdzie wszyscy się bawili i tańczyli
       Nad całą sytuacją panowali "techniczni", czyli Piotr Dziewiątkowski i Szymon Paluchowski. Nauczycielami koordynującymi całe wydarzenie byli Maja Babraj oraz Joanna Nowak - opiekunki Samorządu.
       Uczniowie podkreślali swoje poszanowanie dla drugiego człowieka, nieważne kim by był - osobą starszą, obcokrajowcem, osobą innej orientacji seksualnej, odmiennej religii, czy innej rasy. Pokazali, że wszyscy wobec siebie jesteśmy równi i że wszyscy jesteśmy ponad wszelkimi podziałami - i że taki powinien być świat.
      
Zuzanna Inczewska, Samorząd Uczniowski III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • no i. .. ? co wynika z tego artykułu, jakieś wnioski redaktorzyna wyciągnął?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  kreciol(2019-01-18)
 • Jeszcze chwila i "heterycy" będą kanałami chodzić, bo mniejszość uzyska prawo odstrzału.
 • indoktrynacja szkół przez lewactwo trwa w najlepsze
 • Przepraszam bardzo ale co ma pedofilia do lgbt?
 • Akcja, ,wszechpolaków, ,jak widać trwa w najlepsze, wstrętne wpisy, ,katolickich, ,bojówkarzy! Tragiczne widzę to nasze życie w przyszłości z takimi elementami. .. Jedni nie dorośli do mądrości na miarę swojego wieku inni popisują się swoją indolencją, a pozostali ogarnięci, ,misją, ,ochrony społeczeństwa metodami, którymi winna zająć się poważnie prokuratura. Bo dalsza bezkarność i przyzwolenie władzy na takie postawy i wypowiedzi jest co najmniej straszna. .. jeżeli nie tragiczna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  10
  troll2018(2019-01-18)
 • Może nie lewactwo tylko nauka że każdy człowiek ma równe prawa?
 • no tak zupełnie sie nie zgadzam. .. Prawa przyporzadkowane sa odpowiednim stanom. .. Idąc za tym i slowami mozna uznac ze np osoby homoseksualne maja prawo do adopcji dzieci. .. a z tym się nei zgadzam, bo równie dobrze KAZDE DZIECKO MA PRAWO do posiadania Ojca i matki!
 • @hankia - Zgadzam się z panią/Panem hankia
 • @troll2018 - ktoś tu nie odróżnia akcji od reakcji. Typowe dla umysłowych zaczadzeńców. A do anonima piszącego o "lewactwie i nauce" - od kiedy to prawodawstwo opiera się na nauce? Przestańcie sobie wycierać gęby nauką, kiedy nie wiecie, czym ona jest i czym się zajmuje. Nauka nigdy nie mówi, co jest dobre, złe, lepsze, gorsze - tym zajmuje się etyka, nijak nie związana z dokonaniami nauk ścisłych. Zresztą, gdyby się tak zawsze ściśle trzymać nauki, to należałoby uznać, że żadnej równości nie ma - bo nigdzie ona w przyrodzie nie występuje. Więc co to za jakieś wyssane z palca bajanie o "nauce", która mówi, że wszyscy są równi? W którym punkcie, w którym miejscu? Już nie wspominając, że ta wasza "równość" prowadzi do kompletnego zaorania nauki i techniki - w zarządzanych przez "nowoczesną lewicę" ośrodkach już walczy się z "merytokracją" (vide Linux, CERN), którą uważa się za "dyskryminującą" i krzywdzącą, przez co wiedza i umiejętności schodzą na dziesiąty plan, a wręcz jednostki "zbyt mądre" się eliminuje, bo rzekomo są "toksyczne" i psują atmosferę. Radzę poczytać na ten temat. To tyle w temacie podejścia nowej lewicy do nauki. PS: Cieszę się, że po tych przenosinach nie muszę już czuć żadnych związków z tą szkołą. Pozdrawiam pierwszego dyrektora Pana Jana - widać, że bez niego źle się tam dzieje.
 • To tylko jeden dzień w roku tolerancji?
 • W sumie da się jakoś wytrzymać ;)
 • Dalej widzę propaganda działa, wszyscy uwierzyli ze stefan nasłuchal sie jak zle jest PO i stad ten atak. .. Na internecie, łacznie z 3 miasto. pl duza czesc uwaza, ze to bylo morderstwo na zlecenie. Jak wezmiecie kilka faktów to samo sie uklada: znacie szalonego, który korzysta jak lord(kasyna, prostytutki, wakacje, taksówki) a potem atakuje byłego P-owca?? Ciag logiczny: mam zal z odsiadkę najpierw do: prokurator, sedzia, swiadkowie. .. Z drugiej zobaczcie jaka sceneria: pomagamy, ratujemy i w tym tle brutalny mord. PO bedzie mialo uzywke na kilka lat, nie mowiaz o glosach wyborców no i na koniec. niestety, niestety o Gdanskiej administracji mowi się Gdańska Sycylia, macie czas to kliknijcie "w sieci" cos o aferach i deweloperach. .. Dlatego wlasnie czytamy teraz: marsz dla tolerancji, itd. .. Straszny mord, ale fakty mowia co innego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  bezotumaniania(2019-01-23)
Reklama