UWAGA!

Dzień Ziemi - nagroda dla „Pracowitych pszczółek”

Elbląg, Zwycięski raport elblążan.
Zwycięski raport elblążan.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18, tworzący ekozespół „Pracowite pszczółki”, zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie „Dla Ziemi, dla siebie - zostań Przyjacielem Ziemi”.

W przeszło 140 krajach obchodzony jest dziś (22 kwietnia) Dzień Ziemi, który ma promować postawy ekologiczne, a różnego rodzaju akcje związane z tym dniem mają uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem Ziemi.
     Jedną z takich akcji jest konkurs Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej (już jedenasta edycja) „Dla Ziemi, dla siebie - zostań Przyjacielem Ziemi”. Na konkurs nadesłano 673 uczniowskich raportów z całej Polski. Temat prac związany był z hasłem tegorocznego Dnia Ziemi - „Klimat w potrzebie” i dotyczył ochrony klimatu.
     Dzieci, wykonując zadania konkursowe, poszerzały wiedzę na temat klimatu, jego wpływu na życie na Ziemi oraz poznawały zagrożenia i ich skutki dla dalszych losów naszej planety. Ta wiedza ma się przyczynić do zmian swoich przyzwyczajeń, mających szkodliwy wpływ na klimat. Na konkurs trzeba było wysłać raporty z realizacji tych zadań.
     Ekozespół z SP 18 „Pracowite pszczółki” pod kierunkiem nauczycielki Doroty Życzkowskiej w składzie: Julka Gromelska, Martyna Szulc, Natalka Szulc, Magda Janiak i Adam Szczepanik, wykonał bardzo interesujący raport w kształcie ula. Tak spodobał się jury, że przyznało młodym elblążanom pierwsze miejsce w konkursie.
     Gratulujemy!
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama