UWAGA!

Ekologiczne w SP 15

Szkoła Podstawowa nr 15 w po raz kolejny była organizatorem uroczystości międzyszkolnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych naszego miasta i regionu. Tym razem były to turniej i sejmik ekologiczny.

VI edycja Turnieju Przyrodniczo-Ekologicznego dla uczniów klas III nosiła nazwę „Warstwy lasu i ich mieszkańcy”, natomiast V Sejmik Przyrodniczo-Ekologiczny dla klas IV-VI odbywał się pod hasłem „Lasy i ich mieszkańcy ”.
     - Tematyka taka wynikała z realizowanych przez szkołę działań w ramach ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola” i Ogólnopolskiego Konkursu „Czysty las”, które odbywają się przy ścisłej współpracy z Kołem Łowieckim „Ponowa” w Elblągu i Lasami Państwowymi Nadleśnictwa Elbląg - wyjaśniają koordynatorki imprezy, Anna Rodziewicz i Maria Adamowska.
     Komisja konkursowa w składzie: Ewa Gurak - nauczyciel, Jarosław Mytych - leśnik z Nadleśnictwa Elbląg, Agata Urbańska - W-M ODN w Elblągu, przyznała pierwsze miejsce w turnieju drużynie, którą tworzyli uczniowie SP 1 w Elblągu i SP w Węzinie.
     Wsparcia finansowego i rzeczowego przedsięwzięciu udzielili Urząd Miasta i Nadleśnictwo Elbląg. Dzięki tym instytucjom wszyscy uczestnicy otrzymali piękne książki i dyplomy.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama