UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekstremalna droga krzyżowa w Elblągu

 
Elbląg, grafika ze strony www.edk.org.pl
grafika ze strony www.edk.org.pl

Rozpoczął się wielki post, a wraz z nim pojawiły się inicjatywy zachęcające do uczynków pokutnych. Wśród nich, pod hasłem „Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie” pojawiła się ogólnopolska akcja udziału w ekstremalnej drodze krzyżowej. W naszym regionie proponowane są dwie trasy.

Za uczynki pokutne tradycyjnie uważa się modlitwę, post i jałmużnę. Mękę Chrystusa upamiętnia nabożeństwo drogi krzyżowej, które w kościołach odbywa się w piątki przy poszczególnych stacjach. Można jednak inaczej. Według organizatorów akcji, którzy na stronie www.edk.org.pl proponują około stu tras, na taką ekstremalną drogę krzyżową można wybrać się w każdej chwili. Wystarczy tylko: wybrać trasę, pobrać na urządzenie mobilne rozważania i wyruszyć.
      
       Trasa elbląska
       Wśród proponowanych tras znalazła się droga Elbląg – Frombork, która ma długość 38 kilometrów. Trasa rozpoczyna się w Elblągu, przy ul. Częstochowskiej 28, dalej wiedzie przez Modrzewinę – Kamionek Wielki - Suchacz – Kadyny – Tolkmicko – i zakończenie we Fromborku.
       W opisie napisano, że: trasa biegnie drogą asfaltową aż do Modrzewiny. Później jest kawałek po polach i lasach aż dojdziemy do ul. Mazurskiej w kierunku na Tolkmicko. Ulicą Mazurską idziemy aż do Suchacza, gdzie schodzimy na drogę w stronę portu. Od Suchacza aż do samego Fromborka idziemy wzdłuż Zalewu Wiślanego (mając go po lewej stronie) oraz wzdłuż nieczynnej linii kolejowej, która doprowadzi nas aż do samego Fromborka. Według inicjatorów takiej wędrówki: Trasa jest przeznaczona dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą się zmierzyć ze swoimi możliwościami. Droga jest dość prosta, momentami tylko bardzo wymagająca, a od Suchacza do Fromborka niesamowicie malownicza ze względu na przebieg trasy wałem przeciw powodziowym wzdłuż Zalewu Wiślanego.
      
       Trasa: Mierzeja
       Druga z tras znajdujących się w naszym regionie wiedzie „po piasku” i ma długość 47 kilometrów.
       Przebieg Mikoszewo - Jantar - Stegna - Sztutowo - Katy rybackie - Krynica Morska – Piaski.
       Pewnym mankamentem projektu jest konieczność organizowania powrotu z takiej wyprawy we własnym zakresie. Trzeba jednak przyznać, że pomysł jest dość innowacyjny i cieszy się coraz większą popularnością zwłaszcza wśród ludzi młodych.
      
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama