UWAGA!

Teraz ja - Elbląg ma swoich prymusów

Elbląg, Elbląg ma swoich prymusów

W Gimnazjum nr 8 w Elblągu jedna z klas kończących naukę w szkole szczególnie zapisała się w historii tej placówki. Spośród trzydziestu czterech uczniów aż trzydziestu trzech otrzymało świadectwo z czerwonym paskiem! Poza tym aż osiemnastu uczniów tej wyjątkowej klasy zostało finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych w samym tylko roku szkolnym 2008/2009!

Absolwenci, którzy rozpoczęli naukę w Gimnazjum nr 8 w 2006 roku, od ponad miesiąca odpoczywają od nauki, ciesząc się wakacjami. A mają od czego odpoczywać. Każdy z nich przez ostatni rok ciężko pracował na to, by dostać się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. Plany młodych są ambitne i skonkretyzowane, większość z nich wie, jakie studia wybierze w przyszłości i co w życiu chce osiągnąć. Nieliczni już zdecydowali się na wyjazd z Elbląga, by uczyć się w najlepszych liceach w kraju, np. III LO w Gdyni.
       Wspomniana klasa III F (osiągająca najlepsze wyniki w nauce) oraz III G wiodły w szkole prym, gromadząc młodych elblążan z całego miasta. Warto dodać, że w klasie III G wśród trzydziestu czterech uczniów dwudziestu trzech ukończyło naukę w gimnazjum z wyróżnieniem. Ponadto klasa ta liczyła trzech olimpijczyków.
       Gimnazjum nr 8 nie jest jedyną szkołą, która może pochwalić się wysokimi wynikami w nauce. Patrząc na zakończony już rok szkolny, nie sposób zapomnieć o Gimnazjum nr 4 w Elblągu. Jeden z uczniów tej szkoły został trzykrotnym finalistą z fizyki, biologii i matematyki.
       Przypominamy, że o osiągnięciach uczniów informowaliśmy w artykule Olimpijczycy z Gimnazjum nr 8 (https://www.portel.pl/artykul.php3?i=35583).
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 70
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.5 4 11

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ci uczniowie podnoszą średnią całemu gimnazjum. I chwała im za to. Autor zapomniał dopisać, że pozostałe klasy to chołota zza kanału, które nie wiedzą po co chodzą do szkoły. I tylko po korytarzach się plątają pod nogami licealistom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Licealistka(2009-07-23)
 • UWAGA! UWAGA! tych ozdobnych i pęknych tuj przed wejściem już nie ma, drzewa na rogu również (tego to mi nie żal); budynek właśnie jest docieplany i zapewne z tegoż powodu tuje i drzewo trafiły pod topór kata; widzę że również gzyms został usunięty; jaką elewcję będzie miał ten ładny budynek?
 • a przecież w szkołach nie można tworzyc tzw "wybranych" klas, nie wolno segregowac uczniów również ze względu na wyniki w nauce, każdy uczeń powinien miec równe prawo być w tej czy innej klasie, czy ta klasa nie była "wybrana"????? czy to nie jest wbrew prawu?????
 • Niezwykle aktualny news jak na 23 lipca. .. ..
 • A ja sie cieszylem jak mialem 4.0; P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent 8gim(2009-07-23)
 • Tak się złożyło że w tym roku były dwie klasy z poza Rejonu (III G i III F ) jedna klasa z zakanału (III I ) oraz jedna klasa taka pół na pół nie było żadnego "nielegalnego" wybierania, przecież każda szkoła chce mieć jak najlepszych uczniów. .. .więc wybrano najlepszych z miasta
 • @Licealistka: Ja nie wiem co Ty robisz w tym liceum, pisząc hołota przez "ch". Chyba pomyliły Ci się szkoły, wykształcona uczennico. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  "C"hołota(2009-07-23)
 • Można czy nie można, ale uważam, że powinno się tworzyć "wybrane" klasy. .. .bo w mieszanych to, albo ci zdolniejsi się nudzą, albo ci mniej zdolni nic nie rozumieją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2009-07-23)
 • Ta klasa tzw. zza kanału to wspaniali ludzie, może i wyniki mieli nie najlepsze ale to uczniowie, na których zawsze można było liczyć np. w akcjach charytatywnych. Bardzo się cieszę, że ich uczyłam i mile ich wspominam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nauczycielka(2009-07-23)
 • Na szczęście skończyłam tą szkołę i nie będę jej miło wspominać. I LO zeszło na psy. Są lepsze licea w Elblągu niż to! PS. Każdy może się czasami pomylić jeśli chodzi o ortografię. I jak się nie ma czego czepić, to najlepiej ortografii - żal mi Ciebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Licealistka(2009-07-26)
 • A mi Ciebie żal Licealistko. I nie chodzi tu wcale o ortografię, mniejsza o to. Chodzi o pogardę jaką żywisz do ludzi, kimkolwiek by oni nie byli. Takie postawy zamykaja całe grupy społeczne w gettach uprzedzeń. Jesteś taka młoda. Nie zamykaj się w nienawiści. Tego Ci z całego serca życzę. Starsza pani.
Reklama