UWAGA!

Olimpijczycy z Gimnazjum nr 8

W tym roku szkolnym aż 23 uczniów Gimnazjum nr 8 w Elblągu (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących) zostało laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Najwyższe miejsca zajęli Angelika Androchowicz, druga w konkursie geograficznym i Bartłomiej Ząbek, trzeci w konkursie fizycznym.

Laureatami zostali:
     Język polski - Anna Aranowska (opiekun Krystyna Fac)
     Matematyka - Tomasz Worotnicki (opiekun Antoni Syroka)
     Biologia - Aleksandra Kazimierczak, Magdalena Duda, Aleksandra Kercz, Alicja Cieślińska, Angelika Androchowicz (opiekun Ewa Michalewicz)
     Historia - Maciej Rosocha (opiekun Monika Andrzejczyk)
     Geografia - Angelika Androchowicz, Łukasz Huszcza (opiekun Janina Mazuś)
     Chemia - Piotr Cieszkowski, Hanna Koronowska, Arkadiusz Grabarczyk (opiekun Alicja Rojek-Oleńska)
     Fizyka - Bartłomiej Ząbek, Wojciech Nadurski, Piotr Skorupa (opiekun Krystyna Siwiec)
     Język angielski - Kacper Gonet, Anna Aranowska, Paula Sztainwald, Magda Szczygieł, Marta Gutowska, Beata Wysocka, Piotr Skorupa (opiekunki Małgorzata Mawa i Patrycja Kugler).
     - Na ten sukces złożyła się przede wszystkim ogromna praca uczniów oraz ich nauczycieli - mówi Dorota Pawłowska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących. - Nauczycieli, którzy swoją pasją, zaangażowaniem potrafią zmobilizować uczniów do dodatkowej nauki i pogłębiania wiedzy. Jest to także wynik wypracowanego w szkole systemu pracy z uczniem szczególnie uzdolnionym. Na tak dużą liczbę laureatów wpłynęła również zmiana zasad przeprowadzania konkursów przedmiotowych. Obecny system organizacji konkursów nie ogranicza liczby wytypowanych uczniów, co pozwala na wyłonienie rzeczywiście wszystkich najlepszych spośród wielu bardzo zdolnych. Życzymy wszystkim laureatom - tegorocznym absolwentom naszego gimnazjum dalszych osiągnięć na kolejnych etapach kształcenia, a uczniom pozostającym w szkole - jeszcze lepszych rezultatów w następnym roku.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Serdeczne gratulacje, a szczególnie dla tych, których znam:) BRAWO!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Antek!(2009-04-18)
  • Gratulacje dla młodzieży, nauczycieli i dyrekcji oraz rodziców. To Miasto powinno być zadowolone z I LO?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Absolwentka(2009-04-18)
  • Aaa GIMNAZJUM NR 4 ma potrójnego laureata :D Gratulacje !.
  • Tak, tak. A szczególnie z miejsca I LO w OGÓLNOPOLSKIM rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. W czwartej setce. A dokładnie miejsce 311.
  • kujony
  • tak naprawde jest wiecej laureatow, bo niektorzy brali udzial jak byli w 2 klasie:D
  • a ja się pytam ile z tego to zasługa rodziców i ich portfeli, z którym sporo muszą wysupłać na korepetycje, bo w/w szanowne "grono" opiekunów nie bardzo do pracy się przykłada, ale sukces zawsze ma wielu ojców.
  • Wypowiedź p. Pawłowskiej to kpina. Zdecydowana większość nauczycieli z ZSO nie dba o nic więcej, niż o "zaliczenie" zajęć (nie twierdzę, że wszyscy, ale z pewnością spora część "szanownego grona") - broń Boże, żeby dać uczniom choć odrobinę więcej, niż w czasie regulaminowych 45 minut. Zaangażowanie w przygotowanie uczniów jest niemalże zerowe - sukcesy są w ok. 90% zasługą młodych, ambitnych ludzi i ich rodziców, którzy sądzą, że posyłają swoje pociechy do "renomowanej placówki", niestety rzeczywistość zawodzi oczekiwania. Wszystkim kandydatom serdecznie odradzam "ósemkę" i I LO (chyba, że chcecie nauczyć się, co to znaczy samodzielność i praca indywidualna, tudzież jesteście masochistami i lubicie wyzwania). Jedyny powód, dla którego jest tu znośnie, to życie towarzyskie (czytaj: możesz podzielić się swoją goryczą z całą masą zawiedzionych, sfrustrowanych ludzi) - unoszące się w oparach dawno utraconego splendoru grono i dyrekcja już od dawno nie mają kontaktu z rzeczywistością i wciąż żyją sławą szkoły sprzed 20 lat.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Uczeń.(2009-04-19)
  • gim nr 3 tez mialo potrojnego laureta
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Uczeń(2009-07-24)
Reklama