UWAGA!

Elbląskie Centrum Terapii i Rewalidacji

 
Elbląg, Elbląskie Centrum Terapii i Rewalidacji znajdować się będzie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Elblągu przy ul. Kopernika 27
Elbląskie Centrum Terapii i Rewalidacji znajdować się będzie w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Elblągu przy ul. Kopernika 27 (fot. AD)

Od nowego roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Elblągu przy ul. Kopernika 27 rozpocznie działalność Elbląskie Centrum Terapii i Rewalidacji.

W placówce w chwili obecnej funkcjonują: centrum wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy, zasadnicza szkoła zawodowa, a w bliskiej przyszłości planowane jest uruchomienie przedszkola specjalnego.
       Tak szerokie spektrum działalności placówki zapewnia profesjonalną pomoc i opiekę elbląskim dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej na każdym poziomie wiekowym. Misją tworzonego od nowego roku szkolnego Centrum Terapii i Rewalidacji jest wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży szkolnej, tj. wielospecjalistyczne, kompleksowe, regularne i intensywne działania, które mają na celu korygowanie, a także wyrównywanie nieprawidłowości i trudności rozwojowych oraz wspomaganie wszechstronnego, harmonijnego rozwoju poprzez oddziaływania terapeutyczne i psychoedukacyjne. Beneficjentami Elbląskiego Centrum Terapii i Rewalidacji będą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych ze wskazaniami do opieki i pomocy specjalistycznej z powodu zaburzeń i trudności w rozwoju, zawartymi w opiniach lub orzeczeniach poradni psychologiczno-pedagogicznych.
       Głównym celem Elbląskiego Centrum Terapii i Rewalidacji jest objęcie specjalistyczną opieką i pomocą psychologiczno-pedagogiczną dzieci i młodzieży szkolnej, a w szczególności:
       1. Wyrównywanie i kompensowanie deficytów oraz dysharmonii rozwojowych.
       2. Korygowanie i usprawnianie zaburzonych funkcji intelektualnych, emocjonalno - społecznych
       i adaptacyjnych.
       3. Wspomaganie rozwoju mowy oraz umiejętności porozumiewania się, a także rozwijanie kompetencji językowych.
       4. Oddziaływanie terapeutyczne i psychoedukacyjne na rzecz uczniów oraz ich rodziców lub opiekunów.
       5. Wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju uczniów.
       6. Profilaktyka trudności edukacyjnych, rozwojowych i adaptacyjnych dzieci i młodzieży szkolnej.
       Centrum proponuje uczniom następujące zajęcia terapeutyczne i rewalidacyjne: korekcyjno - kompensacyjne, logopedia i stymulacja rozwoju mowy, alternatywne i wspomagające formy komunikacji, dydaktyczno - wyrównawcze, integracja sensoryczna, stymulacja polisensoryczna, kynoterapia, hipoterapia, gimnastyka korekcyjna i masaż leczniczy, Tomatis, EEG Biofeedback, socjoterapia, terapia behawioralna, psychoedukacja o wybranej tematyce, konsultacje specjalistyczne dla uczniów, ich rodziców lub opiekunów.
       Serdecznie zapraszam rodziców, opiekunów oraz uczniów do wizyty w ośrodku osobiście, poprzez stronę internetową www.sosw.elblag.com.pl lub telefonicznie i skorzystania z powyższej oferty naszej placówki.
      
Leszek Iwańczuk, dyrektor SOSW Nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to dobrze że w końcu powstała zdrowa placówka która będzie alternatywą do tego utworzonego przy PSOUU. może będzie w końcu zdrowa atmosfera. .. zdrowa konkurencja zawsze podnosi jakość usług :D
Reklama