UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Nie zapominajmy iż na dotacje do pieca mogą się ubiegać tylko osoby które stać na kupno, absolutnie nie chodzi mi o rozdawnictwo jednak domek nowy, błyszczące audi albo mercedes przed domem, a za piec zapłaci połowę tego co "biedny" :) Bo zaraz hejty polecą, absolutnie nie popieram palenia byle czym, zdrowie mamy tylko jedno :)
  • @bigt - Masz pełne poparcie ludzi normalnych, myślących i świadomych zagrożeń dla zdrowia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    onkolog(2018-01-19)
  • @bigt - A dla czego Twoim zdaniem ma nie dostać dotacji? Dlaczego ma płacić więcej? Bo ma firmę - pracuje po 18 godzin na dobę, bo umie sobie lepiej poradzić niż inni? Płaci więcej podatków, zatrudnia ludzi za których płaci ZUS itd. itp. Dlatego dotacja ma go minąć? Patologiczne myślenie i nic więcej. Udupić bardziej bogatego, a co tam. Ja nie mam niech i on nie ma - takie polskie myślenie czereśnisków i lamusów.
  • @Gawel - Jeżeli już to pół ZUS z którego wychodzi pół emerytury. (Interia - ile naprawdę zarabiają Polacy - 42 % do 1500 netto)
  • @Gawel - Myślę, że kolega przedmówca chciał powiedzieć, że w obliczu ograniczonych środków pomocowych trzeba w pierwszej kolejności wspierać tych którzy są życiowo mniej zaradni. Ludzie bardziej zamożni takiej pomocy nie potrzebują, stać ich na dobry opał lub wymianę kotów na bardziej energooszczędne. Podam na swoim przykładzie. Mogłem kupić nowe auto lepszej klasy ale zainwestowałem w pompę ciepła. Z perspektywy czasu uważam, że była to jedna lepszych decyzji inwestycyjnych w moim życiu. Mam ciepło, ekologicznie, czysto i tanio w eksploatacji, bez biegania po opał. Tańsze auto też jeździ a serwisowanie jest mniej uciążliwe dla budżetu. :-) Świadomość, że nie zabijam ( nie narażam na choroby związane z wdychaniem zanieczyszczonego powietrza) sąsiadów bezcenna.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    onkolog(2018-01-20)
  • @onkolog - Ba ciepło ekologiczne a zaraz ci powiedzą ze trujesz ludzi starym gratem
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Kaczor(2018-01-20)
  • @Kaczor - .. .no nie jest taki stary, spełnia normę euro5,ale myślę o hybrydzie lub elektryku za jakiś czas. Ale dla ścisłości w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera ok 40 tysięcy ludzi ( nieduże miasto). Za zanieczyszczenie powietrza w 95 % odpowiadają pyły wytwarzane przez gospodarstwa domowe, auta mają tylko 2% udziału. Wynika z tego że argumenty przeciwników "zmotoryzowanych" poległy :-)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    onkolog(2018-01-20)
  • @onkolog - masz rację ale nasi posłowie juz uchwalają nalepkę na szybę zakazu wjazdu do miasta dla starszych aut pomimo że stwierdzono ze auta tylko w minimalnym stopniu trują. to bzdura prawie 90 procent w Polsce to stare auta cała gospodarka oparta jest na dieslu i to też stare graty Polak jest za biedny na nowe auto musimy dobijać stare graty z Niemiec
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    Kaczor(2018-01-20)
  • @Gawel - a gdzie napisałem że ma płacić więcej? Uważam, że powinien płacić tyle samo :) Już napisałem że nie chodzi mi o rozdawnictwo, żeby kupować z budżetu piece dla każdego biednego. Lepiej te pieniądze zainwestować w infrastrukturę miejską albo pomoc przy rozwijaniu technologi w celu obnizenia ceny spalania. Nawet jak biedy kupi piec za 5k +5 dotacji to i tak nie będzie go stać na pellet na cały sezon, drewnem wychodzi taniej. Wg mnie dotacje na zakup pieca to jeden wielki pic na wode a nie pomoc dla środowiska
Reklama