UWAGA!

Elblążanie nadal spalają odpady, Straż Miejska nie odpuszcza

 Elbląg, Elblążanie nadal spalają odpady, Straż Miejska nie odpuszcza
fot. Straż Miejska

Okazuje się, że mimo apeli dotyczących konsekwencji finansowych i zdrowotnych wyniających ze spalania odpadów mieszkańcy w dalszym ciągu dokonują tego procederu. W czwartek, 18 stycznia strażnicy interweniowali w sprawie spalania odpadów w zakładach produkcyjnych. W trakcie kontroli stwierdzili wypalanie płyt wiórowych i innych części mebli. Za popełnione wykroczenie dwie osoby zostały ukarane mandatem karnym.

Przypominamy, że spalanie odpadów jest wykroczeniem określonym w art. 191 Ustawy o odpadach, i zagrożone jest karą grzywny do 5 tys. zł, gdy sprawa trafi do sądu. W przypadku wdrożenia postępowania mandatowego może być nałożony mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł. Natomiast udaremnianie lub utrudnianie kontroli jest przestępstwem z art. 225 kodeksu karnego i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech. W takim przypadku postępowanie prowadzi policja lub prokuratura.
       Straż Miejska w Elblągu w obecnym sezonie grzewczym przeprowadziła 139 kontroli instalacji grzewczych na terenie nieruchomości, gdzie zachodziło podejrzenie spalania odpadów komunalnych. Stwierdzono 48 wykroczeń z art. 191 ustawy o odpadach, w tym nałożono 18 mandatów karnych.
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie zapominajmy iż na dotacje do pieca mogą się ubiegać tylko osoby które stać na kupno, absolutnie nie chodzi mi o rozdawnictwo jednak domek nowy, błyszczące audi albo mercedes przed domem, a za piec zapłaci połowę tego co "biedny" :) Bo zaraz hejty polecą, absolutnie nie popieram palenia byle czym, zdrowie mamy tylko jedno :)
 • Straż miejska pracuje do 21 w weekendy do 15-19 :)
 • @bigt - Masz pełne poparcie ludzi normalnych, myślących i świadomych zagrożeń dla zdrowia.
 • Niebawem zlikwidowana będzie elektrociepłownia, to zacznie się palenie oponami i śmieciami.
 • @bigt - A dla czego Twoim zdaniem ma nie dostać dotacji? Dlaczego ma płacić więcej? Bo ma firmę - pracuje po 18 godzin na dobę, bo umie sobie lepiej poradzić niż inni? Płaci więcej podatków, zatrudnia ludzi za których płaci ZUS itd. itp. Dlatego dotacja ma go minąć? Patologiczne myślenie i nic więcej. Udupić bardziej bogatego, a co tam. Ja nie mam niech i on nie ma - takie polskie myślenie czereśnisków i lamusów.
 • Zaciekłych zwolenników owsiaka odsyłam do wujka Google. Proszę wpisać w wyszukiwarce "Matka Kurka masakruje Owsiaka - cały proces" Czy wiecie z czego są finansowane imprezy organizowane podczas wośp? i dlaczego za poprzednich rządów owsiak miał darmowy czas w tp?
 • Zapraszamy na ul. Żyrardowską, w pierwszej kolejności sprawdzić właścicieli zakładów meblowych
 • Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, kupić jedzenie czy opał ? Niestety taką mamy codzienność.
 • Zaciekły przeciwniku p. Owsiaka daj se na luz bo pomyślę że żal ci coś ściska. Jeśli nie możesz tego przełknąć, to wejdz w spółkę z p. Owsiakiem, albo zmień kierunek i zajmij się Caritasem. A tak w ogóle to w tej swojej zaciekłości nie zauważyłeś że temat dotyczy palenia śmieciami, a nie p. Owsiaka.
 • Ps. Zlikwidować również pseudo diesle i benzyniaki co jeżdżą na najgorszym ruskim szajsie jakoś tego tematu nikt nie porusza jak to zanieczyszczaja mam powietrze, fajnie się patrzy ile samochodow ma czarne tyły od gownianej ropy a zarazem smród niemiły tych spalin. .. ..
 • @Gawel - Jeżeli już to pół ZUS z którego wychodzi pół emerytury. (Interia - ile naprawdę zarabiają Polacy - 42 % do 1500 netto)
 • Słuchajcie pseudo ekolodzy wam wszystko przeszkadza i samochody których nie macie i wszystkie wam kopca i piece a sami mieszkacie w smrodzie własnym i psiego gnoju i wam nie przeszkadza nie szkodzi wam wino z siarką i smierdzace ruskie papierosy które gorsze sa od tego smogu najpierw trzeba spojrzeć na siebie anie rżnąć pana że jestem lepszy od innych. W sumie ci co tak kłapią jadaczkami to ciemnota która nie zna się na niczym jak samochody ci kopcą to chodz piechotą a nie autobusem a może wprowadzić całkowity zakaz paleni papierosów to tez dym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  Kaczor(2018-01-20)
Reklama