UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie pomagają pogorzelcom

 
Elbląg, Elblążanie pomagają pogorzelcom
fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl.pl)

Przed świętami Bożego Narodzenia pożar strawił niemal cały dobytek cudzoziemców zamieszkujących przy ul. Bożego Ciała. Elblążanie okazali serce i do pogorzelców trafiła już pomoc.

Przypomnijmy: 21 grudnia wybuchł pożar w budynku przy ul. Bożego Ciała w Elblągu. Ogień strawił cały budynek, a mieszkający tam 42 cudzoziemców zostało na święta bez dachu nad głową. Pomoc przyszła szybko. Na pierwsze noce pogorzelcy zostali zakwaterowani w Seminarium Duchownym w Elblągu, gdzie spędzili wigilię.
       - Po świętach zostali zakwaterowani w jednym z hosteli w Elblągu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozmawiali już z pogorzelcami. Prawdopodobnie dziś zostaną wypłacone im zasiłki – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Zasiłki dostanie jednak tylko 10 osób spośród poszkodowanych, które posiadają kartę stałego pobytu. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego osiem osób dostanie zasiłek w wysokości 1,5 tys. zł, jedno małżeństwo zostanie wsparte kwotą 2,5 tys. zł.
       To pomoc instytucjonalna. Już kilka dni po pożarze zorganizowano zbiórkę na pomoc poszkodowanym w pożarze. Jej skala była na tyle duża, że zbiórka darów ma się ku końcowi.
       - Jeszcze tylko dziś można zostawiać w seminarium odzież. Żywności mamy pod dostatkiem – mówi Michał Bejynka z elbląskiego seminarium duchownego, które koordynowało zbiórkę.
       Do pogorzelców trafiła nowa odzież, buty, pościel, koce. specjalnie dla potrzebujących Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które  będą przekazane na pomoc dla pogorzelców.
       Numer rachunku: 45 1140 2004 0000 3602 7832 8925 (mBank S.A.)
       Odbiorca: Stowarzyszenie Christophoros, 82-300 Elbląg, ul. Bożego Ciała 10
       Tytuł: Pomoc dla pogorzelców.

       W sprawie ustalenia przyczyny pożaru trwa dochodzenie policji.
      
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama