UWAGA!

Elblążanie wyruszą na Jasną Górę

 
Elbląg, Elblążanie wyruszą na Jasną Górę
fot. arch. portEl

Po Mszy św. w katedrze św. Mikołaja, która rozpocznie się w niedzielę (28 lipca) o godz. 7, grupy pielgrzymów z naszego miasta wyruszą na 21. Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Myśl przewodnią wspólnej wędrówki będą słowa „Uwierz w Boga – On wierzy w ciebie”.

W sobotę (27 lipca) na szlak wyrusza grupa z Nowego Dworu Gdańskiego i pasłęcki człon grupy Pogezania, którzy mają do pokonania aż 515 km. 28 lipca na pielgrzymi szlak wyruszą grupy z Elbląga, Morąga i Malborka, 29 lipca ze Sztumu, a 30 lipca z Iławy, Kwidzyna i Prabut. Ostatnia grupa ma do przejścia najkrótszą trasę, która wynosi 412 km.
       Pod własnym szyldem
       Wcześniej pielgrzymi z naszego miasta mogli uczestniczyć w wędrówce na Jasną Górę wraz z pątnikami z Diecezji Warmińskiej. W tym raku mija 21 lat, od czasu kiedy elblążanie reprezentuję swoją diecezję i swoje miasto. W trakcie wędrówki pielgrzymi odmawiają różaniec, śpiewają, uczestniczą we Mszy św. i korzystają z sakramentu pokuty. Jak co roku, modlą się też w intencjach składanych wcześniej na karteczkach przez wiernych, którzy sami iść nie mogą.
       Kilkanaście dni wspólnej wędrówki z Elbląga do Częstochowy to czas rekolekcyjnego odkrywania Boga i siebie. To czerpanie sił duchowych na kolejny rok szkoły lub pracy zawodowej. To również fizyczne wyzwanie dla organizmu i próba własnych sił, ponieważ każdego dnia pątnicy mają do przebycia ok. 35 km. Zmęczenie, otarcia, odciski, to pielgrzymia codzienność.
       W pierwszych dniach pielgrzymka ma charakter promienisty, co oznacza, że 11 grup wyruszy z różnych miast naszej diecezji, aby po kilku dniach, 1 sierpnia, spotkać się w Kruszynach koło Jabłonowa Pomorskiego i wspólnie dotrzeć na Jasną Górę, gdzie wezmą udział we Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej oraz czuwaniu modlitewnym.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama