UWAGA!

Elblążanin nominowany do lotniczej nagrody

 Elbląg, Jacek Ciszkowski
Jacek Ciszkowski (fot. Witold Sadowski, arch. PortEl.pl)

Na co dzień służy w 2. Elbląskim Dywizjonie Przeciwlotniczym. Ponad 10 lat temu postanowił, że zacznie latać. Ta pasja szybko przerodziła się w coś więcej niż hobby. W 2013 r. elblążanin Jacek Ciszkowski dołączył do motoparalotniowej kadry narodowej i ma na koncie wiele sukcesów. A teraz został nominowany w ogólnopolskim plebiscycie „Cumulusy 2017” na dziesięciu najlepszych, polskich sportowców lotniczych.

- Ten sport daje wolność i swobodę. Nie jest praktycznie od niczego uzależniony. Sprzęt można przewieźć w samochodzie osobowym, jego złożenie zajmuje góra godzinę, loty odbywają się w strefie niekontrolowanej, więc nie wymagają żadnych zezwoleń czy zgłoszeń. Ten sport można uprawiać wszędzie, musi być tylko odpowiednia widzialność, brak opadów i jak najsłabszy wiatr – tak Jacek Ciszkowski o motoparalotniarstwie mówił prawie dwa lata temu, podczas zawodów w Elblągu. Był również jednym z bohaterów naszego cyklu „Elblążanie z pasją”. W tekście pt. „Nikt nikomu kabelków nie odcina” opowiadał o wyjątkowości tego sportu.
       Teraz Jacek Ciszkowski jest nominowany w ogólnopolskim plebiscycie „Cumulusy 2017” na dziesięciu najlepszych, polskich sportowców lotniczych.
       Jak czytamy na stronie plebiscytu Jacek Ciszkowski tylko „w roku 2017 zdobył: Mistrzostwa Europy drużynowo w klasie PF1 srebrny medal, Mistrzostwa Europy drużynowo w klasyfikacji narodów srebrny medal, Mistrzostwa Polski indywidualnie brązowy medal, Puchar Polski indywidualnie złoty medal, zawody Pucharu Polski - Bartoszyce złoty medal, Rudniki złoty medal, Piastów srebrny medal, Łomża złoty medal”.

  Elbląg, Jacek Ciszkowski na motoparalotni
Jacek Ciszkowski na motoparalotni (fot. arch. prywatne)


       Głosowanie, które wyłoni 15 finalistów, już się rozpoczęło i potrwa do 2 lutego, do godz. 12. Na Jacka Ciszkowskiego można zagłosować wysyłając SMS o treści TC.PC.21 pod numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto (wg regulaminu z jednego numeru telefonu można wysyłać jednego smsa na dobę na każdego z nominowanych).
       Następnie odbędzie się kolejne głosowanie, które potrwa do 15 lutego, a 17 lutego w Warszawie, podczas uroczystej gali finałowej, ogłoszone zostaną wyniki.
      

oprac. mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama