UWAGA!

Festyn na powitanie wakacji

 Elbląg, Halina Benedyk,
Halina Benedyk, fot. z arch. prywatnego H. Benedyk

W sobotę, 28 czerwca w godz. 10 - 17 na elbląskim lotnisku odbędzie się Festyn Rodzinny pod hasłem Witajcie wakacje. Gwiazdą Festynu będzie Halina Benedyk, która uświetni wydarzenie dwoma koncertami.

Pierwszy będzie koncert dla dzieci o godz. 15 a o 17 wokalista zagra koncert dla dorosłej publiczności. Halina Benedyk to wokalistka popowa, która po raz pierwszy zaistniała na scenie w latach 80. jeszcze jako nastolatka. Miała szczęście zostać wybraną spośród wielu kandydatek do duetu z Włochem Marco Antonellim w 1984 r. Wspólnie podbili serca publiczności utworem "Frontiera", którym wywalczyli 3. miejsce na Festiwalu w Sopocie. Kolejne lata pracy Haliny także zostały docenione – w 1987 r. jej przebój "Mamy po 20 lat" na Festiwalu w Opolu został wyróżniony Nagrodą Publiczności i dostał tytuł Piosenki Roku w 1 Programie Polskiego Radia. Rok później Halina otrzymała w Sopocie nagrodę FIDOF (dla najlepiej zapowiadającego się talentu), śpiewała wtedy "Mój koncert" i "Mamy po 20 lat" na Międzynarodowym Konkursie. W latach 90. rozpoczęła działalność artystyczną dla dzieci. W 2014 r. Halina Benedyk została nagrodzona zaszczytnym tytułem Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Wolontariusz. Artystka jest członkinią Lions Clubu Poznań Patria.
       Halina Benedyk to uosobienie ciepła, wdzięku i uśmiechu, zwykle kiedy pojawia się na scenie słońce wychodzi zza chmur. Publiczność kocha ją za serdeczność i otwartość, na koncertach bariera między widzem a sceną zanika.
       Organizatorzy Festynu przewidzieli także wiele innych atrakcji. Będą to m. in. zabawy i konkursy dla najmłodszych, występy sceniczne, pokazy taneczne, zjeżdżalnie dmuchane i karuzele. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji lotniczych. Odbędą się zawody modelarskie a także pokazy sprzętu lotniczego i paralotni, pokazy skoków spadochronowych oraz loty widokowe. Organizatorzy zaangażowali w przedsięwzięcie wiele organizacji i stowarzyszeń, które wspólnie z nimi zadbają o dobrą zabawę.
       Z myślą o propagowaniu idei bezpiecznych wakacji organizatorzy zaprosili także do współpracy służby mundurowe: Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Nadleśnictwo Elbląg i Wojsko, które niewątpliwie uatrakcyjnią wydarzenie prezentacją jednostek sprzętowych, koncertem orkiestry wojskowej Garnizonu Elbląg a także pokazami tresury psów.
       Nie zabraknie również profilaktyki zdrowotnej w postaci pokazów ratownictwa medycznego a także badań diagnostycznych. Wielbiciele sportu będą mogli obejrzeć turniej siatkówki.
       Festyn, zorganizowany przez Aeroklub Elbląski oraz trzy organizacje humanitarne: LC Elbląg Truso, LC Elbląg i Elbląski Klub Rotary będzie z pewnością ciekawą propozycją dla elblążan.
       Organizatorzy serdecznie zapraszają. Spotkajmy się na lotnisku.
      
oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama