UWAGA!

Flis Wiślany w Elblągu

 
Elbląg, Na 20 jednostkach przypłynęło do Elbląga ok. 120 żeglarzy z całej Polski
Na 20 jednostkach przypłynęło do Elbląga ok. 120 żeglarzy z całej Polski (fot. nadesłane)

Do Elbląga dotarli uczestnicy VII Flisu Wiślanego Ligi Morskiej i Rzecznej. Na 20 jednostkach przypłynęło do Elbląga ok. 120 uczestników z całej Polski. - Płynie z nami młodzież szkolna ze Śląska, Mazowsza, Wielkopolski i oczywiście sporo młodych ludzi z Pomorza – informuje prezes LMiR Andrzej Królikowski.

Gospodarzem spotkania w Elblągu był Jacht Klub. Uczestnicy przypłynęli w sobotę (2 lipca) wieczorem. - Do niedzieli trwało wielkie suszenie po sobotnich deszczach. - Udostępniliśmy młodzieży nasze pomieszczenia, by mogli osuszyć odzież – informuje Stanisław Justyński, komandor Jacht Klubu.
       W niedzielnym apelu uczestniczył m.in. przew.odniczący Rady Miejskiej w Elblągu Jerzy Wcisła. Przedstawił działania samorządu Miasta i Regionu Warmińsko-Mazurskiego na rzecz aktywizacji dróg wodnych. - Cieszymy się, ze chce się wam pływać po polskich rzekach, także dlatego, że dostarczacie nam argumentów w batalii o środki na rzecz odbudowy polskiej żeglugi śródlądowej – mówił Jerzy Wcisła.
       Jerzy Wcisła jest wiceprzewodniczącym Zespołu ds. Rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70, łączącej porty w Rotterdamie i Antwerpii z portami rosyjskimi i litewskimi. Nad MDW E 70 leży Port Morski w Elblągu.
       Andrzej Królikowski przekazał Jerzemu Wcisła medal wybity z okazji 90. lecia Urzędu Morskiego w Gdyni. Flis przez wiele lat omijał Elbląg, dopiero od ubiegłego roku, po kilkunastu latach przerwy, znowu zawija do naszego portu. - To skutek naszej dużej aktywności na arenie działań na rzecz rozwoju dróg wodnych – twierdzi Jerzy Wcisła.
       Tegoroczny Flis Wiślany wystartował 26 czerwca z Nieszawy. Do Elbląga przepłynęli ok. 250 km. - Flis utrudniał niski stan wody na Wiśle. Królowa polskich rzek nie jest przyjazna dla wodniaków – informuje retman rejsu Bogdan Gliniecki.
       Z Elbląga uczestnicy Flisu popłyną do portów nad Zalewem Wiślanym i do Gdańska.
      
info. nadesłane
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama