UWAGA!

Fundacja Elbląg rozdała stypendia

 
Elbląg, Jedną ze stypendystek Fundajci Elbląg jest Lidia Czarnecka, zdobywczyni wielu tytułów mistrzowskich w szachach
Jedną ze stypendystek Fundajci Elbląg jest Lidia Czarnecka, zdobywczyni wielu tytułów mistrzowskich w szachach (fot. AD)

Dokładnie 28 stypendystów Fundacji Elbląg otrzymało dziś listy gratulacyjne i wsparcie finansowe. Dostali je uczniowie elbląskich szkół, którzy wyróżnili się w nauce i sporcie. Po raz kolejny okazało się, że w Elblągu kryją się talenty, które wystarczy wyłowić i odpowiednio pielęgnować. Zobacz zdjęcia. 

W tym roku Fundacja Elbląg przyznała 28 stypendiów dla uczniów z Elbląga i powiatu elbląskiego. Niestety w tym roku jest mniej takich osób – w zeszłym roku uhonorowano 47 stypendystów. Fundacja utrzymuje się z darowizn osób indywidualnych, dotacji ogólnopolskich fundacji, środków własnych fundacji oraz Urzędu Miasta i Nadleśnictwa Elbląg. Tegoroczny budżet najpopularniejszych programów Fundacji Elblag: „Szansa” i „Słonik” wynosi ponad 36 tys. zł.
       - Do fundacji zgłaszają się różne dzieciaki. Patrzymy na nich z życzliwością, staramy się raczej przyznać stypendium, niż coś tam obcinać – mówi Stanisław Puchalski, prezes Fundacji Elbląg.
       Talenty muzyczne wspiera Ryszard Rynkowski i Brygada RR znana z jednego z programów muzycznych. Podstawą finansową jest nagroda zdobyta przez znanego muzyka i jego zespół w jednym z widowisk telewizyjnych oraz tantiemy z płyt piosenkarza. Na dzisiejszym rozdaniu stypendiów w Ratuszu Staromiejskim mogliśmy się na własne uszy przekonać czy warto wspierać młode elbląskie talenty. Magdalena Goljanek zagrała na fortepianie „preludium d-moll opus 1 nr 2”. I nic dziwnego, że została stypendystką Funduszu Młodych Talentów.
       Wśród tych docenionych młodych ludzi znajdziemy tegoroczną zwyciężczynię elbląskiego Garmin Iron Triatlon w kat. K18 – Kingę Lorek.
       - To duże wyróżnienie. Stypendium przeznaczę na zakup sprzętu sportowego – mówiła ta stypendystka programu „Szansa”.
       Zwyciężczyni tegorocznego Garminu zadeklarowała już obronę mistrzowskiego tytułu w nadchodzącej edycji zawodów. Ci, którzy otrzymują wsparcie z Fundacji Elbląg muszą się liczyć z kontrolą postępów w nauce i zachowaniu przez fundację. Stypendia zostały przyznane na okres roku szkolnego i będą wypłacane w miesięcznych transach.
      
       Stypendyści Fundacji Elbląg:
       Fundusz Mlodych Talentów: Magdalena Goljanek,
       Agrafka: Lidia Czarnecka,
       Słonik: Maria Wieleńska, Elwira Wieleńska, Klaudia Włodarczyk, Aleksandra Gładzińska, Klaudia Dietrych, Przemysław Dietrych, Maria Dembińska, Angelika Szymańska, Mateusz Nowojczyk, Julia Grochowska, Patryk Bałdyga, Julia Olejnik, Piotr Leśniak
       Szansa: Klaudia Dziubak, Gabriel Kamiński, Agnieszka Maciuszonek, Anna Tabor, Maja Płatek, Aleksandra Załuska, Kinga Lorek, Jakub Sosnowski, Agnieszka Chmiel, Lucyna Witkowska, Angelika Zemszał, Karolina Tabor, Krzysztof Młynarski
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama