UWAGA!

Fundacja Elbląg z nagrodą

 Elbląg, Laureaci konkursu
Laureaci konkursu (fot. Anna Dembińska)

Fundacja Elbląg nakręciła film przedstawiający przemoc wobec seniorów. I tym filmem wygrała konkurs na najlepszą kampanię skierowaną do seniorów. Zobacz zdjęcia z konferencji na temat seniorów, organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Twórcy filmu chcieliby, aby filmik stal się „viralem”, który seniorzy będą przekazywać sobie wzajemnie. - Rozmawialiśmy na temat przemocy stosowanej wobec seniorów. Pomysły były różne. Analizowaliśmy, to co najbardziej przemawiałoby do odbiorcy – mówiła Teresa Mikuła z Fundacji Elbląg, aktorka występująca w nagrodzonym filmie.

- Najlepsze scenariusz pisze życie. Tematów, które możemy podejmować, jest naprawdę dużo. Już mamy rozpisane sekwencje, które chcemy realizować w kolejnych odcinkach – dodał Krzysztof Grablewski, prezes Fundacji Elbląg.

Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie konferencji „Bezpieczny Senior” zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, która odbyła się w Ratuszu Staromiejskim. - Coraz częściej spotykamy się z przemocą wobec seniorów. Dla części osób jest to norma, traktowanie w taki, czy inny sposób osób starszych. Chcemy pokazać, że dane zdarzenie jest przemocą fizyczną lub psychiczną – mówił Krzysztof Grablewski.

Do konkursu zgłosiły się trzy organizacje, jednak jedna aplikacja nie została dopuszczona do rywalizacji ze względów formalnych. Drugie miejsce w konkursie przypadło elbląskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.

Film Fundacji Elbląg znajdziecie poniżej.

 

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Teraz nakręćcie film o przemocy kobiet wobec mężczyzn, o faworyzowaniu kobiet przy rozwodach i ustalaniu opieki nad dziećmi żeby te problemy nie zostały przemilczane, bo tego skutkiem jest m. in. największy w Europie stosunek samobójstw mężczyzn względem kobiet (osiem mężczyzn przypada na jedną kobietę). Chętnie podam dalej taki viral.
 • Brawo! Gratuluję Organizatorom akcji.
 • Przemoc niezależnie w stosunku do kogo jest zjawiskiem, które nie powinno występować. Dobrze, że ludzie są uświadamiani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  obserwator_lo(2019-11-26)
 • Ale fajny filmik! Gra aktorska też rewelacyjna. Fajnie, że FE się zaangażowała.
 • Cała konferencja na najwyższym poziomie. Sporo merytorycznej dyskusji. Gratulacje dla osób, które odbyły szkolenie w zakresie pracy z seniorami. Pamiętajmy, że warto reagować, na każde patologie!
 • Dobra robota!!
 • Gratulacje również dla Uniwersytetu III Wieku z Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  UWIIIW(2019-11-26)
 • Tereska Mikuła! CUDOWNA kobieta, moja Pani Profesor z młodych lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  uczennica(2019-11-26)
 • Gratuluję za zorganizowaną konferencję. Dużo merytorycznej i wartościowej dyskusji. Brawo dla CSE Światowid za działania na rzecz Seniorów. Dobrze, że w mieście są organizacje działające na rzecz osób starszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Podwrażeniem(2019-11-26)
 • Gratulację dla osób, które odbyły szkolenie w zakresie pracy z osobami starszymi.
 • Jaka agencja nagrywała filmik?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ciekawe_za_ile(2019-11-26)
 • Filmik interesujący, aż strach pomyśleć, że osoby starsze mogą się spotykać z takimi zagrożeniami. Ubolewam nad tym, że człowiek silniejszy decyduje się stosować przemoc wobec seniorów. Chociaż i tak wydaje mi się, że najgorszą formą przemocy jest przemoc psychiczna, zastraszanie. Jak to się mówi "rana się zagoi", a uraz psychiczny może pozostać z nami do końca naszych dni. Gratuluję organizatorom i laureatom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  ciekawy(2019-11-26)
Reklama