UWAGA!

Gala Fundacji Elbląg

Elbląg, kupując na uroczystej Gali cegiełkę-pocztówkę, zasilimy  fundusz seniorski
kupując na uroczystej Gali cegiełkę-pocztówkę, zasilimy fundusz seniorski

Dobrodziej, człowiek bezinteresowny, któremu przyświeca idea solidaryzmu społecznego - takimi słowami można by określić „filantropa”. Kto tym razem uzyska ten zaszczytny tytuł? Fundacja Elbląg zaprasza mieszkańców na uroczystą Galę, która odbędzie się dziś (28 maja) o godz. 18.

Organizowany przez Fundację Elbląg Konkurs o Tytuł Filantropa Roku ma za sobą już siedem edycji. Jego rozstrzygnięcie corocznie odbywa się podczas uroczystej Gali. Wtedy to poznajemy wszystkich nominowanych i najważniejszą postać wieczoru - Filantropa Roku. Zwycięzca Konkursu otrzymuje statuetkę Ferdynanda, nawiązującą do postaci elbląskiego przemysłowca-filantropa Ferdynanda Schichaua, a jednocześnie staje się reprezentantem naszego miasta w ogólnopolskim plebiscycie „Dobroczyńca Roku”.
     Wieczór Gali to również występ gościa specjalnego - Ryszarda Rynkowskiego - który poprowadzi także licytację „Kryształowego Serca”. Dochód z licytacji zasili fundusz imienia artysty, finansujący stypendia dla muzycznie uzdolnionej młodzieży z Elbląga.
     Zanim jednak gwiazda zaprezentuje się na scenie, wysłuchamy koncertu kwartetu smyczkowego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu w składzie: Martyna Pieczko (skrzypce), Paulina Sadło (skrzypce), Aleksandra Rychlik (altówka) oraz Dominika Juszko (wiolonczela), przy akompaniamencie fortepianu Adama Piórkowskiego.
     Gala odbędzie się w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uroczystość poprowadzą: Ania Łebek z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Agnieszka Jarzębska z Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”. Przy wejściu będzie można nabyć cegiełkę-pocztówkę z reprodukcją dawnego Elbląga, z której dochód zasili Fundusz Aktywności Seniorów Fundacji Elbląg.
     Fundacja Elbląg zaprasza elblążan na tę uroczystość. Początek o godz. 18, wstęp wolny.
     
     Mówi Gabriela Zimirowska z Fundacji Elbląg:
Jola Prokopowicz - Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama