UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gdzie się bawić bezpiecznie?

Elbląg, Gdzie się bawić bezpiecznie?

"Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej" - istnieje taka kategoria w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Warto o niej pamiętać!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od ponad dwóch lat. Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest co niespełna półtorej minuty. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Na początku 2019 roku KMZB zyskało nową funkcjonalność – możliwość wskazania „miejsc niebezpiecznej działalności rozrywkowej". Warto o niej pamiętać podczas wakacji i przy okazji organizowania letniego wypoczynku.
       Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które często wykorzystują mieszkańcy Elbląga i okolic. Od kilku miesięcy można zgłaszać zagrożenia w ramach nowej kategorii. Chodzi o "Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej". Ta opcja pozwala na zaznaczenie na KMZB zagrożeń w miejscach, np. zorganizowanego wypoczynku letniego, który odbywa się „na dziko" i poza granicami wymaganego bezpieczeństwa. Każdy, kto zauważy takie zagrożenie, może je zgłosić. Aby dokonać tego, wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej weryfikacji.
       Statystycznie zagrożenie na Mapie nanoszone jest, co niespełna półtorej minuty. Średnio, co 5 minut zgłaszane jest zagrożenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości czy nieprawidłowego parkowania. Daje to średnio na dobę 1054 zagrożenia wskazywane przez użytkowników działających w trosce o wspólne bezpieczeństwo.
       Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców. W trakcie jej funkcjonowania dokonywane były zmiany zarówno w zakresie funkcjonalności jak i dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń. Wszystkie te działania były efektem wniosków użytkowników zgłaszanych za pośrednictwem skrzynki mailowej kmzb@policja.gov.pl czy też bezpośrednio policjantom.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Ta mapa to niewypał.
  • Mapa jest fajna idę do szpitala na Komeńskiego, samochody parkują na chodniku, wzdłuż płotu, dwie osoby nie mogą się minąć, jedna musi zejść pomiędzy parkujące auta. Ale zagrożenie nie potwierdzone. myślę zuchy chłopaki za tydzień idę znowu, taka samo sytuacja myślę lenie chłopaki i ślepe jakieś takie. Chyba, że mundurowy jest na tyle niezwykły, że nie widzi tego co zwykły obywatel.
  • W Yolo jest bezpiecznie, jak psy na bramce nie stoją
  • ta mapa to bzdura na siłe wciskana obywatelom. Wpisy o zagrożeniach sprzed kilku lat. Super. Niech "żyje" kreatywność hehe. No ale cóż, kazali promować bubla to czego się nie zrobi dla propagandy sukcesu ?. .
Reklama