UWAGA!

Gimnazjada 11 Listopada

 Elbląg, Gimnazjada 11 Listopada
fot. nadesłana

 12 listopada z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Gimnazjum nr 9 odbyła się tradycyjna już Gimnazjada 11 Listopada.

W uroczystości wzięli udział: dyrektor placówki, nauczyciele, rodzice, uczniowie klas II oraz zaprzyjaźnionych szkół podstawowych. Gościem honorowym był płk Marek Białkowski, zastępca komendanta Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.
       Po części oficjalnej spotkanie rozpoczęło się od symbolicznego programu słowno-muzycznego, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.
       Następnie drużyny z klas II i zaprzyjaźnionych szkół podstawowych przystąpiły do rywalizacji. W konkursie składającym się z niełatwych zadań dotyczących wiedzy historycznej, wymagających zdolności plastycznych oraz talentów muzycznych i tanecznych najlepsi okazali się uczniowie z SP 8, SP 21 oraz klasy II a.
       Celem imprezy jest pamięć o świętach narodowych, chęć budzenia szacunku dla tradycji 11 Listopada, kształcenie uczuć i związków patriotycznych oraz umiłowania do narodu i ojczyzny, rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów, tworzenie tradycji szkoły i współpracy międzyszkolnej, aktywizacja uczniów poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.
       Uroczystość przygotowali: Mariola Myślińska, Joanna Nowak, Kamila Gitlin-Kutkowska, Wojciech Milewski.
      
      
Mariola Myślińska, koordynator uroczystości
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama