UWAGA!

Gimnazjaliści to artyści

Elbląg, Gimnazjaliści to artyści

Już w najbliższy piątek (28 lutego) odbędzie się VII Przegląd Gimnazjalnych Grup Artystycznych GIM ART. Jak co roku jego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

Impreza skierowana jest do gimnazjalistów - młodych aktorów zafascynowanych magią teatru . Celem projektu jest konfrontacja dorobku młodzieżowych grup teatralnych działających w gimnazjach oraz indywidualnych artystów.
       - Jest to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych przed szarszą publicznością i profesjonalnym jury - mówi Katarzyna Jankowska, pomysłodawca GIM ARTU, polonistka z ZSEiO.
       Przegląd ma charakter konkursu, w którym młodzież wystawiać będzie przedstawienia przygotowane na podstawie gotowych tekstów lub własnych scenariuszy. Oceniać ich będzie jury , w którym zasiądą nauczyciele, uczniowie oraz goście zaproszeni przez organizatorów przeglądu, specjaliści, na co dzień związani z działalnością artystyczną. Oceniane będą gra aktorska , pomysłowość , atrakcyjność sztuki- kostiumy, dekoracje, rekwizyty. Najlepsi zespoły otrzymają nagrody .
       W przeglądzie GIM ART nie chodzi tylko o rywalizację, choć i ona pojawia sie między uczestnikami tego typu konkursów. Jego założeniem jest przede wszystkim wspieranie młodych talentów , rozwijaniu ich pasji i kreatywności.
       - Spodziewamy się, że jak co roku GIM ART dostarczy uczestnikom i publiczności wiele pozytywnych wrażeń - podkreśla Katarzyna Jankowska. - Z doświadczenia wiem, że będzie to nie tylko świetna zabawa , ale także okazja do przeżycia pięknych i wzruszających chwil.
       Wszyscy, którzy chcą sie o tym przekonać powinni pojawić się w piątek w auli ZSEiO ul. Bema o godz. 10.Wstęp wolny.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama