UWAGA!

Głos w sprawie biletów

Rodziny niepełnosprawnych apelują do radnych. Czy niepełnosprawne dzieci zapłacą za dojazd do placówek rehabilitacyjnych?

Jutro odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Elblągu. Wśród projektów uchwał jest podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Tym ważniejszy staje się załącznik do uchwały, który określa kto i kiedy ma prawo do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Dużą grupę osób uprzywilejowanych, z oczywistych względów, stanowią dzieci i młodzież niepełnosprawna. Jednak ulgi dotychczas nie obejmowały przejazdów dzieci i młodzieży do placówek służby zdrowia (w tym rehabilitacyjnych).
     Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych od dawna postuluje wprowadzenie takiej ulgi. W porozumieniu z Urzędem Miejskim w Elblągu został przygotowany odpowiedni zapis do uchwały.
     - Ku zaskoczeniu członków Społecznej Rady w projekcie uchwały przekazanym radnym tego zapisu nie ma – mówi Teresa Bocheńska z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. - Apelujemy więc do radnych o zainteresowanie się tą sprawa i wprowadzenie ulg, tak potrzebnych i wyczekiwanych przez rodziców dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama