UWAGA!

Happening bez papierosa

W piątek 30 maja odbędzie się w Elblągu przemarsz młodzieży inaugurujący Ogólnopolską Kampanią Społeczną z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu pod hasłem „Młodość Wolna od Papierosa” - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Uczniowie szkół średnich wyruszą o godzinie 11 z miasteczka szkolnego przy ul. Saperów, przejdą chodnikiem wzdłuż ulic: Saperów, Bema, Grobli Świętego Jerzego i Łączności na Plac Konstytucji, na którym odbędzie się godzinny happening. W happeningu wezmą udział uczniowie: III Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych.
     
     Palenie tytoniu stanowi jedną z najistotniejszych przyczyn wielu groźnych chorób nękających dorosłą część populacji Polski. Pomimo obserwowanych pozytywnych zmian postaw wobec problemu palenia tytoniu, sytuacja nadal nie jest zadawalająca. Szczególnie częstym i niepokojącym zjawiskiem jest sięganie po papierosy przez kobiety i nastoletnie dziewczęta. Udowodniono, że w tej grupie uzależnienie od tytoniu - jedynej legalnie sprzedawanej substancji o udowodnionym, niezwykle szkodliwym dla zdrowia działaniu - następuje najszybciej.
     Mając na uwadze złożoność oraz ważność problemu, Główny Inspektor Sanitarny jako koordynator rządowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce organizuje kampanię społeczną pt. „Młodość wolna od papierosa”, skierowaną do młodzieży w wieku 16-19 lat.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama