UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Happening bez papierosa

2008-05-29
Aktualizowany 2008-05-29 21:11

W piątek 30 maja odbędzie się w Elblągu przemarsz młodzieży inaugurujący Ogólnopolską Kampanią Społeczną z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu pod hasłem „Młodość Wolna od Papierosa” - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Uczniowie szkół średnich wyruszą o godzinie 11 z miasteczka szkolnego przy ul. Saperów, przejdą chodnikiem wzdłuż ulic: Saperów, Bema, Grobli Świętego Jerzego i Łączności na Plac Konstytucji, na którym odbędzie się godzinny happening. W happeningu wezmą udział uczniowie: III Liceum Ogólnokształcącego, V Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Handlowych, Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych.
     
     Palenie tytoniu stanowi jedną z najistotniejszych przyczyn wielu groźnych chorób nękających dorosłą część populacji Polski. Pomimo obserwowanych pozytywnych zmian postaw wobec problemu palenia tytoniu, sytuacja nadal nie jest zadawalająca. Szczególnie częstym i niepokojącym zjawiskiem jest sięganie po papierosy przez kobiety i nastoletnie dziewczęta. Udowodniono, że w tej grupie uzależnienie od tytoniu - jedynej legalnie sprzedawanej substancji o udowodnionym, niezwykle szkodliwym dla zdrowia działaniu - następuje najszybciej.
     Mając na uwadze złożoność oraz ważność problemu, Główny Inspektor Sanitarny jako koordynator rządowego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce organizuje kampanię społeczną pt. „Młodość wolna od papierosa”, skierowaną do młodzieży w wieku 16-19 lat.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama