UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Hospicjum dziękuje

 
Elbląg, Hospicjum dziękuje

Kolejny rok kilkuset wolontariuszy w żółtych koszulkach kwestowało na rzecz pacjentów Hospicjum Elbląskiego. Tegoroczna zbiórka, powiększona o wpłaty od darczyńców, wynosi prawie 14 tys. zł.

W kwietniu i maju Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego przeprowadzało akcję „Pola Nadziei”. W ramach akcji odbywały się kwesty, festyn rodzinny oraz rajd rowerowy. 16 kwietnia wolontariusze kwestowali w hipermarkecie Leclerc, a 7 maja w C.H. Ogrody oraz na terenie naszego miasta. W tym roku kwestowało także wiele szkół i przedszkoli na terenie swoich placówek.
       7 maja Plac Kazimierza Jagiellończyka został zajęty przez wolontariuszy, pracowników i przyjaciół Hospicjum Elbląskiego. Odbywał się tu festyn rodzinny „Pola Nadziei”. Na Placu i w mieście rządził tego dnia żółty kolor i wielu młodych ludzi. Wystąpili artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg”, Zespołu Tanecznego Młodzieżowego Domu Kultury oraz dzieci z Przedszkola nr 15. Po występach rozstrzygnięty został konkurs „Nasze Pola Nadziei”, przedszkola i szkoły przygotowały się wspaniale, a jury wybrało najlepsze prace, które nagrodziliśmy. Tego dnia przed publicznością wystąpiła również Grupa teatralna „Skrupcie się” z CSE „Światowid”, prowadzona przez instruktorkę Edytę Machul, w premierowym spektaklu „Złodziejka snów”. Na Placu działo się jeszcze wiele ciekawych rzeczy, wolontariusze ze Stowarzyszenia Elbląg Europa prowadzili zabawy klanzy, puszczali wraz z dziećmi wielkie bańki mydlane, po Placu chodzili szczudlarze, grano w wielkie scrabble; przy stoisku PGNiG ciągnęła się kolejka osób chcących skorzystać z malowania buzi; WORD przygotował tor przeszkód dla dzieci z nagrodami (hulajnoga i rower); na stanowisku Szkoły Policealnej „Medyk” można było uczyć się elementów ratownictwa, skorzystać z pomalowania paznokci, zmierzyć ciśnienie tętnicze. Wolontariusze kwestując rozdali tego dnia kilkaset pięknych żonkili z bibuły, przygotowanych przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Sztutowie. Na festyn dotarła też młodzież, która w tym dniu zorganizowała rajd rowerowy.
       – Jesteśmy ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Elblągu, jesteśmy uczniami z klas V i VI. Organizując ten rajd, chcieliśmy pokazać solidarność z osobami chorymi oraz ich opiekunami – powiedzieli młodzi ludzie. – Podczas odpoczynku pomiędzy etapami dużo rozmawialiśmy o cierpieniu, chorobie i ludziach, którzy opiekują się chorymi. W ten sposób chcieliśmy uczcić ten dzień.
       To piękny sposób na propagowanie idei hospicyjnej!
       Festyn odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg Grzegorza Nowaczyka, w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
       Tegoroczna zbiórka, powiększona o wpłaty od darczyńców, wynosi 13 892,85 złotych. Środki te, pomniejszone o koszty organizacji akcji, pozwolą na urządzenie wygodnego tarasu dla pacjentów Hospicjum Elbląskiego oraz ich rodzin.
       Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, którzy ofiarnie zbierali pieniądze dla Hospicjum. Dziękujemy współorganizatorom: CSE „Światowid”, Stowarzyszeniu Elblag Europa oraz wszystkim tym, którzy pomagali nam w promowaniu pięknej idei hospicyjnej:
       Prezydent Miasta Elbląg, Elzambud, Leclerc, Centrum Handlowe Ogrody, Zarząd Zieleni Miejskiej, PGNIG, WORD, Computer Team, Państwo Żukowscy – Sklep „Autoczęści”, „Big" S.K. Zakład Pracy Chronionej, Szkoła Policealna im. J. Romanowskiej, Tramwaje Elbląskie, firma PTPH Atut dr inż. Michał Waluk, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Młodzieżowy Dom Kultury, ZAIKS.
       Dziękujemy tym, którzy przeprowadzali kwesty na swoim terenie. To Szkoły Podstawowe nr 8, 12, 14, 15, 19; Bursa Szkolna nr 2; Gimnazja nr: 6, 2, 5, 7 oraz Gimnazjum w Milejewie; Licea Ogólnokształcące nr 2, 3, 4, 5; SOSW nr 1; Zespół Szkół Ekonomicznych; Zespół Szkół Gastronomicznych; Zespół Szkół Handlowych; Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług; Zespół Szkół Informatyczno-Technicznych; Przedszkola nr 4, 11, 13, 15, 17, 23 oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
       Dziękujemy patronom medialnym: „Dziennik Elbląski”, Telewizja Elbląska, portEl.pl, Radio EL, 82-300.pl.
       Zapraszamy na www.ehospicjum.pl oraz na facebook, użytkownik: Hospicjum Elbląskie im. dr Aleksandry Gabrysiak.
      
Anna Podhorodecka, Hospicjum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Piękna Akcja. Brawo młodzi ludzie. Zastanawiam sie tylko ile kasy Dała Kuria Biskupia
 • Kler to grabie, które grabią do siebie. Lubuje się w budowaniu świątyń gdzie się da.
 • Dziękuję wszystkim walontariuszą za pomoc na rzecz "gościńca" w którym spotykałem wyjątkowych w swej wrażliwości, odwadze i poświęceniu dla życia; pacjentów, personel, wolontariuszy. Te żółte barwy to kolejna oznaka tego, że warto jest żyć - ten wniosek wypowiedziało wielu potrzebujących. Brawo młodzi ludzie, dzięki waszej aktywności stereotym topnieje!!!!:) Annnnno jak zwykle świetna inicjatywa !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łonki Umajone!:)(2011-06-30)
 • A kiedy kler dawał oni cały czas wyciągają łapy po kasę i nie patrzą czy ludzie biebni czy bogaci. Palikot ma rację że to pazerne towarzystwo zamknąć w zakonach takie życie wybrali a naiwniacy myślą że oni robią wszystko pod postacią BOGA. Jak biedak przyjdzie żeby pochować kogoś z bliskiej rodziny a nie ma kasyy to żaden mu nie pomoże. Wierzyć należy w BOGA a nie w nich, żyją za naszą kasę.
Reklama