UWAGA!

II Piknik Rodzinny w Gimnazjum nr 6

Elbląg, II Piknik Rodzinny w Gimnazjum nr 6
fot. nadesłana

Mimo piątku trzynastego, mimo deszczu i pomruków burzy w Gimnazjum nr 6 odbył się planowany II Piknik Rodzinny. Tak jak jest to u nas w zwyczaju, staraliśmy się połączyć edukację z dobrą zabawą.

Wprawdzie pogoda uniemożliwiła rozgrywki sportowe pod gołym niebem, ale większość konkurencji odbyło się na sali gimnastycznej i korytarzach szkoły. Zaplanowaliśmy rozgrywki drużynowe z udziałem nauczycieli i rodziców kontra zespoły uczniowskie oraz konkurencje klasowe i indywidualne. Było też mordercze dyktando do napisania, którego zgłosiło się kilkunastu chętnych uczniów i pracowników szkoły. Przewidziano też część edukacyjną przygotowaną przez patrole saperskie 16 DZ oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Historyczno – Poszukiwawczego „Denar”. W takcie prelekcji i pokazu eksponatów przywiezionych przez gości, młodzież mogła dowiedzieć się jakie przedsięwziąć działania w przypadku napotkania skorodowanych przedmiotów przypominających pociski, stare bomby, miny, granaty czy inne nietypowe przypominające ładunki obiekty.

 

Uczniowie Gimnazjum nr 6 mogli też przywdziać część wyposażenia sapera biorącego udział w akcjach detonowania tego typu przedmiotów i przekonali się jak sprawną, silną fizycznie i psychicznie osobą musi być taki żołnierz. Ponadto mieliśmy możliwość spotkania z naszym zaadoptowanym internetowo podopiecznym Boryskiem - pieskiem z elbląskiego schroniska, który wraz z opiekunem kolejny raz podjął próbę poszukania prawdziwego domu. Społeczność szkolna przekazała na ręce opiekunki pieska zakupioną dla niego karmę. Mimo kapryśnej aury udało się też posilić grillowanymi przez rodziców kiełbaskami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz podelektować różnymi ciastami upieczonymi przez rodziców z poszczególnych klas. Prócz ciast i kiełbasek był też moment na refleksję nad znaczeniem zdrowego odżywiania przy stoisku ze zdrową żywnością, gdzie prócz plakatów wykonanych przez uczniów rozdawano ulotki dotyczące zdrowego odżywiania. Koniec imprezy to oczywiście nagrody. Były to okolicznościowe kubki z nadrukiem szkoły i terminem imprezy.
       Organizacja takich spotkań to spory wysiłek, ale i świetna zabawa. Zwłaszcza, że brali w niej udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy.
      

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama