UWAGA!

III LO w centrum

2018-06-06
07:00
 
III LO w centrum
fot. nadesłana

Zbliżający się koniec roku szkolnego jest wyjątkowy, ponieważ wraz z nim po dwudziestu siedmiu latach pobytu III LO opuści miasteczko szkolne przy ulicy Saperów. Od 1 września 2018 r. III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II mieścić się będzie w budynku przy ulicy Browarnej 1.

Zmieniamy lokalizację na lepszą, przenosząc się do budynku w centrum miasta. Nowa siedziba ma atuty, których brakowało dotychczasowej – młodzież będzie korzystała z większych gabinetów, przestronnych korytarzy i nowoczesnej sali gimnastycznej. Nasi uczniowie podczas debaty szkolnej przeprowadzonej 16 lutego 2018 r. zgłosili wiele cennych pomysłów zagospodarowania nowego obiektu i ogromną chęć uczestniczenia w aranżacji przestrzeni szkolnej.
       Otwieramy się na zmiany związane z przeprowadzką, ale pozostaną dotychczasowe dobre praktyki i tradycje. Nadal wchodzących do III LO witać będą słowa Patrona: „Wymagajcie od siebie, choćby nawet inni od was nie wymagali”, przypominające o ważnym zadaniu, jakie realizowane jest w naszej szkole – intelektualny i moralny rozwój uczniów. Kolejne roczniki młodzieży kształcić się będą w klasach pod patronatem UG, PG, UWSPS, EUH-E, PWZ, korzystając z możliwości uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez wykładowców akademickich w salach i laboratoriach uczelnianych. Nasi uczniowie swoje zainteresowania będą też rozwijali, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych oraz biorąc udział w realizacji projektów edukacyjnych.

  III LO w centrum
fot. nadesłana


       Szkoła od początku swego istnienia dokłada starań, by sprostać zmieniającym się potrzebom edukacyjnym. W tym celu nasze liceum od 1996 r. prowadzi współpracę ze szkołami z UE. Najpierw były to kontakty dwustronne ze szkołą partnerską Gymnasiesskolan Knut Hahn w Ronneby (Szwecja), a od kilku lat jest to udział w programach skierowanych do szkół wielu krajów UE – Comenius, Erasmus+ oraz kończący się właśnie program „Small towns In Europe – sparing innovative practices”, którego celem jest budowanie wśród młodych ludzi obrazu zrównoważonego rozwoju mniejszych miejscowości w Europie, pokazanie ich bogactwa historycznego i współczesnych problemów. Widoczne efekty współpracy międzynarodowej to przełamanie barier językowych i podniesienie umiejętności komunikacji w językach obcych, nowe znajomości i przyjaźnie, poszerzenie wiedzy z zakresu historii i gospodarki Europy, kontynuacja nauki przez naszych absolwentów na renomowanych uczelniach na świecie i rozwijanie kariery zawodowej za granicą.
       Programy międzynarodowej wymiany i współpracy będą nadal realizowane, w tym celu nauczyciele III LO rozpoczęli prace nad kolejnym przedsięwzięciem na lata 2018-2020, którego realizacja rozpocznie się po rozpatrzeniu wniosku przez instytucje unijne.
       Praca w nowej siedzibie rodzi nowe pomysły – nowe międzynarodowe programy edukacyjne, współpraca partnerska ze szkołą Gymnasiesskolan Knut Hahn w Ronneby w Ronneby i Szkołą nr 1561 w Moskwie, nowe projekty edukacyjne, współpraca z ośrodkami akademickimi. Wszystkie działania mają zapewnić naszym uczniom wszechstronny rozwój indywidualnych zdolności oraz odnalezienie się na trudnym rynku edukacji i pracy. Tegoroczni absolwenci gimnazjum u nas będą mogli kształcić się w czterech klasach pierwszych: dyplomatyczno-prawnej, psychologiczno-medialnej, medyczno-przyrodniczej, politechniczno-informatycznej.
       1 września 2018 r. zmieniamy siedzibę, ale nie zmieniamy działań, dzięki którym III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II przez ponad ćwierć wieku swojego istnienia zapisało się w świadomości elblążan i stało się ważnym punktem na edukacyjnej mapie naszego miasta.


       ------- artykuł sponsorowany ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej