UWAGA!

----

IV Debata Dociekliwych - Być albo nie być w... Elblągu (?)

 Elbląg, IV Debata Dociekliwych - Być albo nie być w... Elblągu (?)

Po prawie rocznej przerwie Młodzieżowy Dom Kultury wznawia Debatę Dociekliwych - spotkania dyskusyjne dla młodzieży. Tym razem będziemy rozmawiać o naszym mieście. Elbląg - „dziura”, prowincja czy też ładne i ciekawe miasto? Czy warto tu mieszkać? Będziemy o tym dyskutować 3 czerwca (wtorek) o godz. 16.30 w MDK-u – zaprasza Marta Makowska.

Sekcja społeczno-dziennikarska MDK prowadzona przez Karolinę Ciechorską po raz czwarty organizuje Debatę Dociekliwych - imprezę skierowaną do elbląskich uczniów szkół średnich i studentów. Tym razem współorganizatorem imprezy jest Koło Naukowe Myśli Społeczno-Politycznej „Seneka” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, nad którym opiekę sprawuje Olga Filaszkiewicz.
     Debata Dociekliwych jest cykliczną imprezą skierowaną do elbląskiej młodzieży. Celem dyskusyjnych spotkań w MDK jest aktywizacja młodych ludzi w środowisku lokalnym poprzez dialog i zabranie głosu w dyskusji. Debaty mają pomóc w rozmowach na nurtujące, nierzadko kontrowersyjne tematy. Poprzednie debaty zostały dobrze ocenione przez uczestników, gości-ekspertów oraz obserwatorów.
     Podczas IV Debaty Dociekliwych młodzi elblążanie, uczniowie szkół średnich i studenci, w tym członkowie różnych organizacji młodzieżowych, oraz zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy warto mieszkać w Elblągu, jak będzie wyglądało nasze miasto za kilka lat oraz jaki wpływ mają elblążanie na swoje miejsce zamieszkania.
     Debata będzie składała się z następujących części:
     - tożsamość lokalna na przykładzie Elbląga - podejście socjologiczne i historyczne,
     - aktywność obywatelska jako wyznacznik tożsamości i identyfikacji z miastem/regionem,
     - czy warto mieszkać w Elblągu? - historie elblążan,
     - Elbląg na wesoło – niespodzianka.
     Młodzieżowy Dom Kultury odwiedzą goście - ludzie związani od lat z naszym miastem, działacze lokalni, ludzie nauki, a także osoby, które wyjechały ze swojego rodzinnego miasta. Liczymy szczególnie na głos elbląskiej młodzieży. Debatę poprowadzi Marek Nowosad, dziennikarz i nauczyciel.
     Wstęp na imprezę jest wolny.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama