UWAGA!

Jak stworzyć komfortowe biuro coworkingowe

2019-01-07
10:00
 
Jak stworzyć komfortowe biuro coworkingowe

W sytuacji, kiedy z roku na rok przybywa osób pracujących zdalnie, nikogo nie dziwi, że biura coworkingowe szybko zyskują na popularności. Przestrzenie biurowe przystosowane do potrzeb indywidualnych pracowników są bardzo dobrą alternatywą dla pracy w domu czy kawiarni. Żeby takie biuro zyskało stałych bywalców musi być nowoczesne i umożliwiać komfortową pracę. Jednym z czynników, które z pewnością przesądzić o jego sukcesie są meble biurowe z prawdziwego zdarzenia.

Jakie meble biurowe sprawdzą się w biurze coworkingowym?
       Przed wyborem mebli do biura coworkingowego warto przemyśleć specyfikę tego miejsca. Klientami są różni ludzie, pracujący w wielu branżach, meble biurowe powinny być więc jak najbardziej uniwersalne. Biuro coworkingowe musi dawać większy komfort pracy niż dom, bo w przeciwnym razie trudno będzie mu utrzymać klientów. Z tego względu warto jest zainteresować się najnowszymi trendami w umeblowaniu biur. Krzesła biurowe powinny być posiadać regulację wysokości, regulowane oparcia pod łokcie, a także zagłówek. Przed zakupem należy się upewnić, że jest przystosowane do wielogodzinnej pracy, jak również dla osób o większej wadze (ponad sto kilogramów). Tu bezwzględnie należy wybierać modele najwyższej jakości, w przeciwnym razie możemy być pewni, że będziemy zmuszeni wymieniać je w krótkim czasie.
       Specjalista od mebli biurowych z Katowic radzi przedsiębiorcom, żeby zainwestować również w alternatywne siedziska takie jak krzesła siodłowe czy siedziska z wbudowaną piłką. Nowe trendy w pracy biurowej z pewnością wzbudzą zainteresowanie potencjalnych klientów.
        Niezwykle ważne dla coworkingu są biurka. Są one przeznaczone do użytku dla wielu osób, dlatego nie muszą posiadać szuflad i szafek na osobiste rzeczy. Zdecydowanie dobrą inwestycją są natomiast biurka z funkcją regulowanej wysokości. Są one idealnym rozwiązaniem, kiedy wiemy, że pracownicy w biurze będą regularnie się zmieniali.
      
       Minimum prywatności zwiększy komfort pracy - przekonuje ekspert

       Jedną z poważniejszych wad biur coworkingowych jest brak prywatności. Praca w otwartej przestrzeni z wieloma innymi osobami dla niektórych może być bardzo kłopotliwa. Klienci biur coworkingowych z pewnością poczują się bardziej komfortowo mając do dyspozycji zamykane szafki na osobiste rzeczy. Dobrze zabezpieczone, zamykane szafy są więc kolejnym obowiązkowym zakupem do biura. Duży wybór najwyższej jakości szaf dostępny jest w dobrze zaopatrzonym salonie mebli biurowych w Katowicach.
      
       Panele ścienne - czy pomogą z hałasem?

       Otwarta przestrzeń biurowa (szczególnie bez paneli ściennych) to również problem hałasu. Osoba, która zamierza pracować w biurze coworkingowym musi się liczyć z hałasem telefonów komórkowych, rozmowami, odgłosami sprzętu biurowego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że natężenie hałasu przekracza dopuszczalny poziom. Problem ten można przynajmniej częściowo zredukować poprzez zastosowanie ściennych paneli akustycznych charakteryzujących się zdolnością pochłaniania dźwięku, a także estetycznym wykończeniem. Inną możliwością są ekrany ścienne wykonane z wielobarwnego filcu, które nie tylko dobrze pochłaniają dźwięk, ale są także atrakcyjnym elementem dekoracyjnym.
       W biurze coworkingowym można zastosować także wypełnione watą panele akustyczne, które są idealnym materiałem do stworzenia dźwiękoszczelnej ściany.
      
       Kolorystyka mebli biurowych ma znaczenie

       Meble do biura coworkingowego powinny być uniwersalne i komfortowe, jednak liczą się także ich walory estetyczne. Eleganckie, wysokiej jakości meble biurowe nadają miejscu prestiżu, a ich kolorystyka może wpłynąć na samopoczucie, a nawet efektywność pracy. Lepiej jest zrezygnować z białych mebli, gdyż bardzo szybko się one brudzą, poza tym kolor ten nie wpływa pozytywnie na atmosferę pracy. W przypadku szaf i biurek można postawić na szarości, brązy i beże. Są one neutralne i stanowią doskonałą bazę dla bardziej wyrazistych kolorów.
        W biurze coworkingowym nie powinno zabraknąć zieleni pod postacią roślin doniczkowych. Zielony kolor pomaga się zrelaksować, a rośliny dodatkowo nawilżają powietrze, które w biurach jest zazwyczaj bardzo suche z powodu stale działającej klimatyzacji.
      
       Gdzie szukać mebli do biura coworkingowego w Katowicach?

       Osoby, które szukają mebli biurowych w Katowicach mają duży wybór, gdyż w mieście funkcjonuje wiele salonów meblowych. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu, zamiast jeździć od jednego salonu do drugiego, sprawdźmy najpierw ich ofertę w sieci.
        
------ materiał płatny --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej